Pradžia
en

Prezidentas Gitanas Nausėda su žmona savaitę užbaigė vakaru operoje

Prezidentas Gitanas Nausėda su žmona savaitę užbaigė vakaru operoje

Pirmoji šalies pora sekmadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre gėrėjosi Giacomo Puccini opera „Turandot“. Tai – garsaus amerikiečių meistro Roberto Wilsono režisuotas bendras Madrido Karališkojo teatro, LNOBT, Toronto „Canadian Opera Company“, Hiustono Didžiojo operos teatro ir Paryžiaus nacionalinės operos pastatymas.

Spektaklyje, kuriame apsilankė garbingi svečiai, „Turandot“ jubiliejiniame LNOBT sezone skambėjo jau paskutinį kartą. Po metų  pertraukos į Vilniaus sceną grąžintas R. Wilsono pastatymas buvo itin lauktas Lietuvos operos mylėtojų: bilietai iš anksto parduoti į visus aštuonis vasario-kovo mėnesiais surengtus „Turandot“ spektaklius. Pasak LNOBT generalinio direktoriaus Jono Sakalausko, tai įrodo, kad vakarietiška praktika rodyti ilgesnes to paties pastatymo spektaklių serijas puikiai tinka ir Lietuvai.

G. Puccini „Turandot“ klausėsi bei šio pastatymo gimimo istorija domėjosi ir prieš savaitę Vilniuje vykusio tarptautinės organizacijos „Opera Europa“ forumo-susitikimo dalyviai. Oficialus beveik 200 Europos operos teatrų vienijančios asociacijos renginys Lietuvoje buvo surengtas pirmą kartą ir susilaukė puikių atsiliepimų. Į Vilnių pasidalinti patirtimi buvo suvažiavę daugiau kaip šimtas prodiuserių, techninių vadovų bei kostiumų, perukų ir grimo profesionalų iš įvairių Europos teatrų ir operos festivalių.

Būtent „Turandot“ spektakliais rudenį LNOBT planuoja atidaryti 101-ąjį sezoną: rugsėjo 4–12 dienomis tarptautinio susidomėjimo sulaukęs pastatymas scenoje bus parodytas dar 6 kartus. Bilietai į LNOBT 2020 m. rugsėjo-gruodžio spektaklius jau parduodami.

Kiti renginiai

Naujienlaiškio prenumerata

Loading