success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Metų solistai

2002 m. Lietuvos kultūroje sužibo naujas reiškinys – Švyturių apdovanojimai, teikiami geriausiems sezono menininkams už jų įsimintinus darbus Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Apdovanojimų sumanytojai ir steigėjai buvo LNOBT ir Švyturio bendrovė.

Buvo išskirtos šešios nuo 2002 m. teikiamų apdovanojimų kategorijos: Metų operos solistas ir solistė, Metų baleto solistas ir solistė, Operos ir Baleto viltis.
Reaguojant į teatro scenoje pasirodančius pastatymus, į solistų sukurtus vaidmenis, keitėsi ir Švyturių apdovanojimo tradicijos. 2009 m. pradėti teikti apdovanojimai už profesionaliai sukurtus antraplanius vaidmenis,  o 2007 m., reaguojant į spektaklio Mažasis princas premjerą, įsteigta Mažosios operos vilties nominacija. Kartais dėl įvairių priežasčių nominacijų sumažėdavo, bet niekada jų nebuvo mažiau nei keturios.

Laureatus renka speciali komisija, į kurią įeina visi LNOBT meno vadovai, muzikologai, šokio kritikai, mecenatų atstovai; jai vadovauja teatro generalinis direktorius.
Per eilę apdovanojimų gyvavimo metų susidarė ištisa įvairių veidų galerija, kurioje puikuojasi žymiausi mūsų solistai, atsispindi jų profesinis tobulėjimas ir kūrybos kelias.

2014 m. ši tradicija kito, apdovanojimų pavadinimas keitėsi, tačiau jų esmė liko ta pati. Apdovanojimų prizų steigėjais tapo privatūs asmenys, LNOBT Paramos fondas Orfėjo lyra, apdovanojimus įvardinome kaip Metų solistus.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading