Pradžia
en
Opera

TURANDOT

LNOBT Didžioji salė
3 veiksmų opera italų kalba
TURANDOT

Kūrėjai

KOMPOZITORIUS
Giacomo Puccini
REŽISIERIUS, SCENOGRAFIJOS IR ŠVIESŲ DAILININKAS
Robert Wilson
MUZIKOS VADOVAS IR DIRIGENTAS
Modestas Pitrėnas
DIRIGENTAS
Martynas Staškus
REŽISŪROS BENDRAAUTORĖ
Nicola Panzer
SCENOGRAFIJOS BENDRAAUTORĖ
Stephanie Engeln
ŠVIESŲ DIZAINO BENDRAAUTORIS
John Torres
KOSTIUMŲ DAILININKAS
Jacques Reynaud
KOSTIUMŲ DAILININKO ASISTENTAS
Davide Boni
GRIMO DAILININKĖ
Manu Halligan
DRAMATURGAS
José Enrique Macián
VAIZDO PROJEKCIJŲ AUTORIUS
Tomek Jeziorski
CHORO MENO VADOVAS
Česlovas Radžiūnas

Į LNOBT sceną sugrįžta vienas gražiausių pasaulio operos teatrų repertuaro spektaklių – G. Puccini opera „Turandot“. Kupina metaforų ir alegorijų pasaka apie žiauriąją princesę Turandot, epinė simbolistinė drama, išskirtinė opera visoje G. Puccini kūryboje. Deja, šios operos  kompozitorius nespėjo baigti  – 1924 m. jis mirė. Priešpaskutinės „Turandot“ scenos pabaiga yra paskutinė paties kompozitoriaus orkestruota muzika: jos eskizus jis buvo pasiėmęs į Briuselio klinikas. Jaunesniosios kartos italų kompozitorius Franco Alfano pagal likusius eskizus buvo įpareigotas operą užbaigti. Premjera įvyko 1926 m. balandžio 25 d. Milano „La Scala“ teatre, dirigavo garsusis Arturo Toscanini. Per premjerą po Liu mirties scenos dirigentas nuleido batutą ir pasisukęs į žiūrovus tarė: „Čia ir baigiasi opera; šioje vietoje Giacomo Puccini liovėsi dirbęs. Šiuo atveju mirtis buvo stipresnė už meną.” Tą vakarą po šių žodžių nusileido uždanga.

Lietuvos operoje „Turandot“ pirmą kartą buvo pastatyta 2003 m. (dirigentas Stefan Lano, režisierius Detlef Sölter, dailininkai Friedrich Despalmes, Monika Biegler). Šį kartą mūsų scenoje ją įkūnija dirigentas Modestas Pitrėnas ir išskirtinio braižo režisierius, kuris šiame pastatyme yra ir scenografijos bei šviesų dailininkas, Robertas Wilsonas. Savo pastatymuose režisierius skrupulingai apgalvoja kiekvieną detalę: visų personažų judesiai kruopščiai suskaičiuoti, šviesos ir veiksmo ritmika sukomponuota sekundės tikslumu. Jo spektakliai – tai lakoniškos architektūros statiniai. „Mane domina dirbtinumas. Jei aktorius bando būti natūralus scenoje, jis meluoja, nes jau pats buvimas scenoje yra dirbtinas“, – teigia R. Wilsonas. „Turandot“ – bendras LNOBT, Madrido Teatro Real, Toronto Canadian Opera Company ir Hjustono Grand Opera pastatymas.

 Lietuvos publikai R. Wilsonas pažįstamas iš 2007 m. rodytos J. S. Bacho „Pasijos pagal Joną“ inscenizacijos (bendras pastatymas su Paryžiaus Chatelet teatru), kuri pelnytai laikoma vienu iš meniškiausių pastatymų, rodytų mūsų teatre. 

Naujienos

Operai – kelią: per Lietuvą riedės „Keliaujančios operos“ vilkikas Rugpjūčio 31, 2020 Operai – kelią: per Lietuvą riedės „Keliaujančios operos“ vilkikas Visi žino, kad erdviausią šalyje sceną turinčio LNOBT spektaklių į mažesnes sales perkelti jokiu būdu neįmanoma. Tačiau galima pastatyti operą taip, kad ji būtų pritaikyta rodyti...... Prezidentas Gitanas Nausėda su žmona savaitę užbaigė vakaru operoje Kovo 08, 2020 Prezidentas Gitanas Nausėda su žmona savaitę užbaigė vakaru operoje Pirmoji šalies pora sekmadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre gėrėjosi Giacomo Puccini opera „Turandot“. Tai – garsaus amerikiečių meistro Roberto Wilsono... „Pokalbiai prieš uvertiūrą“: LNOBT ragina į spektaklius atvykti anksčiau Kovo 02, 2020 „Pokalbiai prieš uvertiūrą“: LNOBT ragina į spektaklius atvykti anksčiau Švęsdamas 100-ąjį sezoną, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras atsigręžė į daugelyje pasaulio teatrų gyvuojančią susitikimų prieš spektaklius tradiciją. Nuo šiol žiūrovai,... Tenoras Kamenas Chanevas: Kalafas – mano perlas Vasario 26, 2020 Tenoras Kamenas Chanevas: Kalafas – mano perlas Į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą po metų, kaip ir buvo žadėta, sugrįžta Giacomo Puccini opera „Turandot“. Ir dar kaip sugrįžta: nuo vasario 28 iki kovo 8 dienos vienas po... „Turandot“ pastatymo kūrėjai pasiruošę susitikimui su Vilniaus publika Vasario 26, 2019 „Turandot“ pastatymo kūrėjai pasiruošę susitikimui su Vilniaus publika Jau šį savaitgalį Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre pristatoma Robino Wilsono režisuota Giacomo Puccini opera „Turandot“. Apmaudi spektaklio kostiumų vagystė, kaip ir buvo... Niekas nemiega: ką slepia opera „Turandot“ Vasario 20, 2019 Niekas nemiega: ką slepia opera „Turandot“ Lietuvos operos gerbėjai gyvena neeilinio scenos įvykio – Roberto Wilsono režisuotos Giacomo Puccini operos „Turandot“ premjeros laukimu. O kad laukti neprailgtų, LNOBT kviečia... Baleto mylėtojų dėmesiui: keičiamos dviejų LNOBT spektaklių datos Vasario 19, 2019 Baleto mylėtojų dėmesiui: keičiamos dviejų LNOBT spektaklių datos Dėl premjerinių „Turandot“ spektaklių LNOBT tenka keisti anksčiau skelbtas baletų „Barbora Radvilaitė“ ir „Eglė žalčių karalienė“ rodymo datas. Be to, skelbiami papildomi šių baletų...

Naujienlaiškio prenumerata

Loading