success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Liepsnojančio pasaulio „Aida“: meilė ir žmoniškumas – vienintelė viltis

Liepsnojančio pasaulio „Aida“: meilė ir žmoniškumas – vienintelė viltis

Penktadienio vakarą Vilniuje – ilgai laukta LNOBT sezono pradžia: žiūrovus pakerėjo didingas „Aidos“ pastatymas, kurio premjeroje pagrindinius vaidmenis atliko Kristinė Opolais, Justina Gringytė, Gastonas Rivero, Kostas Smoriginas ir Tadas Girininkas. 

Pastatymo autoriai – lietuvių kūrėjai: režisierius Gediminas Šeduikis, scenografė Sigita Šimkūnaitė, kostiumų dailininkė Sandra Straukaitė, šviesų dailininkas Andrius Stasiulis ir choreografas Martynas Rimeikis, o taip pat muzikos vadovas ir dirigentas Sesto Quatrini iš Italijos. Puikiai scenoje skambėjusio LNOBT choro vadovas – Česlovas Radžiūnas.

Įkvėpė Egipto šventyklos

Premjera užbaigė keletą metų trukusį kūrėjų komandos darbą, kurio devizas – pagarba operos muzikai. „Visi sutarėme nedaryti to, ko nėra muzikoje, nes pati „Aida“ parašyta genialiai. Parodyti vien tai, ką parašė G. Verdi, jau yra siaubingai sudėtinga. Šiame pastatyme atliekama 100 proc. operos klavyro: nei vieno takto, nei vienos natelės ar pauzės nėra išimta“, – tvirtina režisierius G. Šeduikis.

„Egiptą stilizavome monumentaliai ir vos sutilpome į sceną: nuo krašto iki krašto, nuo grindų iki lubų. Kolonos čia – kaip didžiuliai lotoso augalai, kuriantys scenos mikrokosmosą: jie auga iš pirmykštės pelkės, stiebiasi į viršų, o žiedai remia dangų. Šią idėją pasiskolinau iš Egipto šventyklų sandaros bei filosofijos“, – pasakojo scenografė S. Šimkūnaitė.

„Didžiausia inspiracija, kuriant operos personažų įvaizdį, tapo tradicinis Etiopijos kostiumas bei šukuosenos.  Mūsų „Aidos“ kostiumai yra monumentalūs, tarsi iškirsti  iš akmens, papuošalai ir galvos apdangalai – lakoniški. Kartu su režisieriumi ir scenografe bandėme atrasti, kuo senovės Egiptas galėtų būti įdomus dabar, kaip moderniai ir įtaigiai perteikti šios operos universalumą“, – teigia kostiumų dailininkė Sandra Straukaitė.

Meilė kaip viltis išlikti

Premjeros žvaigždė K. Opolais, jau penkiolika metų garsinanti Latvijos vardą žymiausiuose pasaulio teatruose ir koncertų salėse, atkreipė dėmesį, jog pasaulyje užsiliepsnoję karo židiniai keičia mūsų požiūrį į „Aidos“ istoriją. „Opera kalba apie tai, kad meilė ir jausmai egzistuoja nepriklausomai nuo to, kokia baisi situacija būtų pasaulyje. Turime dar intensyviau dalintis savo meile ir žmogiškumu, jei viliamės išlikti“, – pabrėžė K. Opolais.

Šeštadienio spektaklyje Aidos partiją ji perleis ukrainietei Kseniyai Bakhritdinovai-Kravchuk, o sekmadienio vakarą – LNOBT trupės primadonai Viktorijai Miškūnaitei. Visas tris solistes scenoje pamatysime ir kitą savaitę: „Aida“ didžiausiame šalies teatre skambės iki lapkričio 18-osios.

Kiti renginiai

Naujienlaiškio prenumerata

Loading