success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Opera

AIDA

Birželio 04, 2025 Birželio 08, 2025
LNOBT Didžioji salė
4 veiksmų opera italų kalba. Trukmė 4 val.
AIDA

Kūrėjai

Kompozitorius
Giuseppe Verdi
Libreto autorius
Antonio Ghislanzoni
Dirigentas
Julius Geniušas
Muzikos vadovas ir dirigentas
Sesto Quatrini
Režisierius
Gediminas Šeduikis
Scenografijos dailininkė
Sigita Šimkūnaitė
Kostiumų dailininkė
Sandra Straukaitė
Šviesų dailininkas
Andrius Stasiulis
Choreografas
Martynas Rimeikis
Choro meno vadovas
Česlovas Radžiūnas

Giuseppe Verdi vienos garsiausių operų Aidos premjera susijusi su svarbiais įvykiais – Kairo operos teatro atidarymu, kuris, savo ruožtu, buvo skirtas Sueco kanalo inauguracijai. Ir nors viskas nėjo taip sklandžiai, kaip buvo tikėtasi, Verdi ilgai nesutiko imtis šios operos kūrimo, ir teatro atidarymui teko parodyti Rigoletą, 1871 m. gruodžio 24 d. įvykusi Aidos premjera pradėjo pergalingą šios operos žygį per teatrų scenas, besitęsiantį iki šiol.

Operos veiksmas vyksta senovės Egipto karalystėje, ir pasakoja Egipto kariuomenės vado Radameso ir etiopės vergės Aidos meilės istoriją. Šioji tampa iš tiesų komplikuota, nes Radamesą taip pat myli Egipto faraono dukra Amneris… Tačiau siužeto dramą sudaro ne vien meilės istorija, tai ir pareigos, ištikimybės savo šaliai, patriotizmo konfliktas su asmeniniais emociniais išgyvenimais. Egipto didybę ir herojų aistras išraiškingai perteikia operos muzika, joje gausu nuostabių arijų, chorų, įspūdingų scenų. O pergalingos Radameso sugrįžimo scenos triumfo trimitai, ko gero, skamba net ir nemačiusių šios operos atmintyje. 

Ne kartą statytą Lietuvos operoje, šį kartą Aidą LNOBT įkūnija režisierius Gediminas Šeduikis. Jo operos vizija kalba apie jausmingą romantikos skonį, grįstą įvykiais, kurie rutuliojasi tolimame, nepažintame pasaulyje.

Pasirodymų datos

Birželis

Recenzijos

Plačiau

Naujienlaiškio prenumerata

Loading