success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Balsas atspindi asmenybę, kiekvieno iš mūsų jis yra unikalus kaip piršto antspaudas. Skirtingų tyrimų duomenys rodo, kad kalbėjimo intonacija, garsumas, aiškumas ir balso sveikata gali nulemti tai, kaip kiti vertina jūsų amžių, asmenybės tipą, sveikatos ir emocinę būklę. Sveikas balsas reikalingas visiems, nesvarbu, ar esate profesionalus dainininkas, mokytojas, pardavėjas, ar tiesiog mėgstate garsiai skaityti anūkams. Todėl visus balso entuziastus savo kalendoriuose kviečiame rezervuoti lapkričio 17-osios datą! Tą dieną Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre vyks pirmasis tarpdisciplininis simpoziumas Žmogus kuria balsą, skirtas balso problemoms. Pagrindinis renginio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į sveiko balso svarbą, padedant savo sričių profesionalams pagilinti žinias apie balso veikimo mechanizmą, jo ištyrimo galimybes ir valdymo subtilybes, traumų prevenciją bei profesionalaus balso priežiūros aspektus. Renginio metu netrūks tarpdisciplininio požiūrio į dažniausias „balso atletų“ problemas, meninių intarpų, įdomių diskusijų, iliustruotų pavyzdžiais iš dainininkų gyvenimo. Didelis dėmesys bus skiriamas emocinei sveikatai, kuri neatsiejama nuo profesinės sėkmės.    

Dalyvavimas nemokamas, tačiau būtina registracija. Vietų skaičius ribotas. 

Registracija


 

Programa

Pirmasis balsui skirtas tarpdisciplininis simpoziumas | Lapkričio 17 d. | LNOBT Raudonoji fojė 

9:30–10:00 Dalyvių registracija
10:00–10:15 Įžanginis žodis  
10:15–10:50 Nerimas dėl pasirodymo (P. Rakštikas) 
10:50–11:25 Apsimetėlio sindromas – kai esi aukštumoje, bet tuo netiki (D. Jakučionis)  
11:25–12:00 Balso nuovargis, kas tai? (A. Pečeliūnienė) 

12:00-12:20 Kavos pertraukėlė 

12:20–12:50 Profesionalaus balso apsauga (R. Pribuišienė)
12:50–13:25 Balso ligų ištyrimo metodai ir gydymas (V. Ulozas) 
13:25–14:00 Balso treniruotė su Joseph Bates. Going to the Vocal Gym. (Pranešimas anglų kalba) 

14:00–14:50 Pietų pertrauka 

14:50–15:05 Muzikinis intarpas
15:05–15:35 Balso kaukės (Dr. Doc. Brigita Bublytė) 
15:35–16:05 Laukinis-pirmykštis balsas šių dienų kontekste (M. Vilčiauskaitė-Migloko) 
16:05–16:50 Interviu su žvaigžde: ką reiškia būti balso atletu? (diskusijos moderatorius R. Zilnys, dalyvauja G. Kilčiauskienė, V. Baumila, R. Karpis, K. Smoriginas) 
16:50–17:20 Neformalus simpoziumo aptarimas prie karšto šokolado 

Renginį moderuoja Jurgita Skiotytė-Norvaišienė

Austėja Pečeliūnienė

Austėja Pečeliūnienė

Gydytoja otorinolaringologė, pagrindinė jos domėjimosi sritis – balso problemų gydymas ir prevencija. Jau daugiau nei 5 metus gydytoja yra LNOBT komandos dalis, rūpinasi atlikėjų balsais, veda mokymus apie dažniausiai pasitaikančias balso problemas ir būdus kaip jų išvengti.

Balso nuovargis – viena dažniausių bėdų, varginančių balso profesionalus. Tyrimų duomenimis, dėl stipraus balso nuovargio gali tekti praleisti pasirodymą, taip pat balso nuovargis dažnai sukelia nerimą, nepasitikėjimą balsu, mažina pasitenkinimą darbu. Nepaisant problemos masto, balso nuovargio kilmė iki šiol tebėra aktualus diskusijų objektas. Pranešimo metu bus apžvelgti svarbiausi moksliniai tyrimai balso nuovargio tema, didžiausią dėmesį skiriant balso nuovargio prigimčiai, atsiradimo mechanizmui ir būdams, kaip su tuo kovoti.

Dr. doc. Brigita Bublytė

Dr. doc. Brigita Bublytė

B. Bublytė baigė Vilniaus B. Dvariono dešimtmetę muzikos mokyklą, gitaros ir dainavimo specialybes, mokėsi LMTA parengiamuosiuose solinio dainavimo kursuose (prof. R. Maciūtė). 2001 m. LMTA baigė vaidybos studijas (vad. prof. V. Bagdonas), 2005 m. įgijo teatro aktoriaus magistro laipsnį (vad. prof. J. Vaitkus). Profesionalią dainininkės ir aktorės patirtį įgijo dirbdama muzikos scenose, teatre bei kine su garsiausiais Lietuvos menininkais E. Nekrošiumi, V. Čekasinu, J. Vaitkumi, O. Koršunovu ir kitais. Sukurti vaidmenys ir muzikinės programos buvo pristatyti ne tik Lietuvoje, bet ir Japonijoje, Ispanijoje, Vokietijoje ir kt. 2008 m. B. Bublytė atvėrė naują kūrybinį etapą, kuris prasidėjo canto difonico (Mongolijos dainavimo tradicija), drhupad de cante (Indijos dainavimo tradicija) studijomis Barselonoje. Nuo 2010 m. gilinosi į flamenko dainavimą  ir šokį Fundacion Cristina Heeren de Arte Flamenco Sevilijoje. Ši patirtis suformavo autentišką menininkės stilių, kurio vienas pagrindinių bruožų yra modernus lietuvių etninės tradicijos interpretavimas pasaulinių kultūrų kontekste. Skaityti toliau>>>

Paulius Rakštikas

Paulius Rakštikas

Psichologas, atidos mokytojas, knygos apie sąmoningumo ugdymą Staigmena gyventi autorius bei iniciatyvos PAUZĖ kūrėjas, o taip pat LNOBT emocinės sveikatos stiprinimo programų fasilitatorius.  

Nerimas dėl pasirodymo. Aptarsime pagrindines priežastis šiam nerimui atsirasti ir ieškosime būdų, kaip išsilaisvinti iš emocinio sąstingio. 

Joseph Bates

Joseph Bates 

Žymus vokalo pedagogas, dirigentas, režisierius ir sertifikuotas kvėpavimo technikų treneris. Joseph Bates visada domėjosi muzikiniu teatru, pastatė daugiau nei 20 miuziklų, dirbo su ryškiausiomis pasaulio žvaigždėmis, jo kaip vokalo mokytojo karjera tęsiasi jau ilgiau nei 30 metų. 

Balso treniruotė su Joseph Bates | Going to the Vocal Gym
(pranešimas anglų kalba)

Sesijos metu turėsite galimybę vokalo paslapčių mokytis iš paties Joseph Bates! Taisyklingas kvėpavimas – kiekvieno dainavimo stiliaus ir kalbėjimo pagrindas. Sesijos metu lektorius daug dėmesio skirs kvėpavimo ir balso funkciniams pratimams, kurie vertingi tiek visiškai sveiko balso turėtojams, tiek savo kelyje patyrusiems balso traumų. J. Bates mokymų metu sutelkia dėmesį į visą žmogaus balsą, šios žinios padės ir scenos profesionalams, ir pradedantiems savo balso pažinimo kelionę, bei visiems, kuriems balsas yra jų darbo įrankis (dainininkai, aktoriai, mokytojai, lektoriai).   

Miglė Vilčiauskaitė-Migloko

Miglė Vilčiauskaitė-Migloko 

Miglė Vilčiauskaitė-Migloko – vokalistė, kompozitorė ir muzikos terapeutė, remdamasi savo praktika ir patirtimi tyrinėja žmogaus balsą.  

Daugelis žmonių įsitikinę, kad dainavimas turi griežtas taisykles, o tam, kad dainuotum, privaloma turėti specifinius gabumus ir muzikinį išsilavinimą. Manoma, kad dainuojant negalima daryti klaidų. Toks požiūris daugelį sulaiko nuo dainavimo. Tačiau balsas nuo seno buvo vienas svarbiausių komunikacijos būdų, dar prieš atsirandant kalbai, žmonės pradėjo komunikuoti ir save išreikšti skleisdami įvairius garsus. Žvelgiant iš biomedicinos mokslo paradigmos, klaidos (arba mutacijos) yra pagrindinis evoliucijos variklis, dėl jų egzistuoja rūšių įvairovė, klaidos padėjo atrasti naujas prisitaikymo prie kintančios aplinkos galimybes. Norime įrodyti, kad dainavimas gali būti suprantamas kaip kiekvieno iš mūsų natūralus gebėjimas. Tačiau tam, visų pirma, reikia išlaisvinti balsą, ir nebijoti klaidos.  

Dainius Jakučionis

Dainius Jakučionis 

Gydytojas psichoterapetuas Dainius Jakučionis jau daugiau nei 15 metų gilinasi į žmogaus elgesenos ir jausenos subtilybes, konsultuoja individuliai bei veda mokymus organizacijoms. Jis nenustoja tobulėti ir nuolat ieško būdų, kaip geriausiai padėti žmonėms, viešoje erdvėje komunikuoja psichikos sveikatos temomis. 

Apsimetelio sindromas – kai esi aukštumoje, bet netiki. Apsimetėlio sindromas, dar kitaip žinomas kaip Imposterio sindromas, dažnai sutinkamas tarp daug pasiekusių žmonių. Savo karjeroje jie jau pasiekę tam tikras aukštumas, gauna apdovanojimus, girdi komplimentus, tačiau patys negali patikėti, kad tai iš tikrųjų vyksta. Dažno galvoje kirba mintis – tuoj mane pagaus ir visi pamatys, koks aš nevykėlis... Šiems žmonėms sunku gyventi ir dirbti, jie negali atsipalaiduoti, pastoviai save verčia tobulėti, neleidžia sustoti, tačiau net ir tuomet jie nesijaučia patenkinti savimi. Tai gali sukelti nemalonių būsenų, atidėliojimą, kartais net depresiją. Apie tai ir dar daugiau savo pranešime kalbės gydytojas psichoterapeutas Dainius Jakučionis.  

Rūta Pribuišienė

Rūta Pribuišienė  

Gydytoja otorinolaringologė, LSMU profesorė, Kauno krašto otorinolaringologų asociacijos prezidentė. Profesorė turi ilgametę darbo patirtį balso ligų srityje, atlieka mikrochirurgines gerklų operacijas, daug metų aktyviai dalyvauja mokslinėje veikloje. 

Profesionalaus balso apsauga prasideda nuo teisingos asmenų atrankos balso ugdymui, nuo ugdymo rezultatų vertinimo, nuo asmenų atrankos profesionaliam balso vartojimui, ankstyvos balso sutrikimų diagnostikos bei gydymo.  

Pranešimo metu supažindinsime su sveiko balso ir sveikų gerklų kriterijais, balso ekspertizės metodais, dažniausiai pasitaikančiomis balso profesionalų ligomis. Mūsų visų tikslas – kad ši profesinė veikla būtų saugi ir džiuginanti. 

Virgilijus Ulozas

Virgilijus Ulozas 

Gydytojas otorinolaringologas, LMSU profesorius, Lietuvos otorinolaringologų draugijos pirmininkas (2001–2014), Tarptautinės fonochirurgijos asociacijos valdybos (nuo 2000), Pasaulio balso konsorciumo valdybos (nuo 2002), Europos laringologų draugijos, Europos laringologinių tyrimų grupės (abiejų nuo 2008) narys. Paskelbė apie 250 mokslinių straipsnių. Žurnalo Otorinolaringologijos aktualijos  vyriausiasis redaktorius (nuo 2007). Profesorius turi ilgametę patirtį balso ligų srityje, atlieka mikrochirurgines gerklų operacijas. 

Profesorius pranešimo metu kalbės apie balso ligų ištyrimo metodus, pagrindinius balso ligų gydymo metodus, taip pat atsakys į klausimą, ar operacija dainininkui – karjeros pabaiga? 

Ramūnas Zilnys

Ramūnas Zilnys   

Žurnalistas, LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius, radijo laidų vedėjas, Eurovizijos komentatorius, muzikinių konkursų komisijų narys ir tikras muzikos entuziastas.

Moderuos diskusiją Interviu su žvaigžde: ką reiškia būti balso atletu? 
Diskusijoje dalyvaus Giedrė Kilčiauskienė, Vaidas Baumila, Rafailas Karpis, Kostas Smoriginas.


Projektas yra Vilniaus 700 metų jubiliejaus programos dalis. Šventės iniciatorius – Vilniaus miesto savivaldybė, programos kuratorius – Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“. Programos įgyvendinimą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading