Pradžia
en

Vilniuje antra kartą vieši garsi prancūzų baleto pedagogė

Elisabeth Maurin, viena garsiausių pasaulio balerinų ir baleto pedagogių, jau antrą kartą atvyksta į Vilnių. 2016 m. rudenį, LNOBT baleto trupės vadovo K. Pastoro ir Prancūzijos ambasadoriaus Lietuvoje J. E. Philippe Jeantaud susitarimu primabalerina viešėjo teatre, vesdama mūsų trupei meistriškumo pamokas. Matyt, mūsų baletas paliko puikų įspūdį, nes šioji antra viešnagė vyksta jos pačios iniciatyva. 2017 m. sausio 11 d., 18 val. Prancūzų kultūros institute Elisabeth Maurin pasakos apie savo karjerą, apie darbą Paryžiaus operoje, kuomet baleto trupei vadovavo legendinis Rudolfas Noureevas. Paskaita „Elisabeth Maurin, prima balerinos gyvenimas Paryžiaus operoje vadovaujant Rudolfui Nureevui“ bus su vertimu į lietuvių kalbą. O visą ateinančią savaite LNOBT ji ves meistriškumo pamokas ne vien mūsų šokėjams, į jas taip pat yra kviečiami baleto repetitoriai, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus pedagogai.
Elisabeth Maurin 1973 m. įstojo į Paryžiaus operos teatro baleto mokykla, ją baigus pradėjo šokti Paryžiaus operoje. 1998 m. Rudolfas Noureevas (Paryžiaus operos baleto vadovavo 1983–1989) už Klaros vaidmenį „Spragtuke“ nominavo Elisabeth Maurin primabalerina.
Šis įvykis vainikavo balerinos sceninę patirtį spektakliuose Kopelija, Miegančioji gražuolė, Žizel, Gulbių ežeras, Bajaderė, Romeo ir Džuljeta, Petruška, Silfidė, Raimonda, Arepo, Magnificat, Manon, Mažasios Degas šokėjos… Visur Elisabeth Maurin šoko pagrindinius vaidmenis. Primabalerinos technika ir meninė išraiška atsiskleidė choreografų Serge Lifar, Michel Fokine, George Balanchine, Jérôme Robbins, Maurice Béjart, Roland Petit, Rosella Hightower, John Neumeier, Kenneth MacMillan, Pierre Lacotte, Angelin Preljocaj ir kitų kūriniuose.
Elisabeth Maurin šoko Londono karališkajame teatre, Anglijos nacionaliniame balete, Hamburgo baleto teatre, Milano La Scala teatre, Drezdeno baleto teatre ir Berlyno Staatsoper balete.
Nuo savo karjeros pradžios Elisabeth Maurin yra viena svarbiausių šokėjų ne vien Paryžiaus operos balete, bet savo kūryba dariusi įtaką baleto menui visame pasaulyje. Šiuo metu – tai viena garsiausių baleto pedagogių, repetuojanti Palais Garnier su solistais, taip pat rengianti meistriškumo kursus visame pasaulyje.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading