Pradžia
en

Vilniaus šviesų festivalis neaplenks LNOBT: ant teatro fasado – euforiškas siluetų šokis

Vilniaus šviesų festivalis neaplenks LNOBT: ant teatro fasado – euforiškas siluetų šokis

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras tampa IV Vilniaus šviesų festivalio maršruto dalimi: ant teatro rytinio fasado (Vilniaus g. pusėje) sausio 25–29 d. vakarais (nuo 17 iki 22 val.) bus demonstruojamas kerintis vaizdo pasakojimas apie artistus ir muzikantus. 

Sausio 25-osios – savo gimtadienio – vakarą Vilnius nušvis spalvingomis instaliacijomis, šviesos projekcijomis ir miesto architektūrą transformuojančiais kūriniais. Viena iš šviesos projekcijų vadinsis „Opera“ ir bus demonstruojama ir ant LNOBT pastato rytinės sienos. Pasak instaliacijos kūrėjų, tai bus tarsi pokalbis su teatro šešėliais, prabylančiais kartu su muzika.

„Penkių minučių trukmės siužetą pradės pasiruošimas spektakliui: baleto šokėjai mankštinasi, šildo raumenis, tikrina scenos kostiumų detales, brėžia paskutinius grimo potėpius. Skamba teatre prieš spektaklį įrašyti autentiški orkestro instrumentų derinimo garsai.

Ir tuomet visa siena pavirsta raudona scenos uždanga. Ją atitraukus, prasideda fantastiškas spektaklis, kuriame susilieja šokėjų figūros, erdvėje skriejantys muzikos instrumentai, dirigento mostai, kaukės, skulptūros, architektūros detalės... Pamatysite, kokią didžiulę galią scenoje turi šviesa, kaip ji transformuoja artistų siluetus.

Žmonės visada mato gražiąją teatro pusę – spektaklį, tačiau norėjosi parodyti, kiek daug dėl to kiekvienas atlikėjas aukoja savęs. Kartu tai – ir karantino realijų žinutė, kad muzikos instrumentas, besiilgintis žmogaus rankos, visuomet lieka gyvas, jame slypinti muzika išlieka gyva: apie tai bylos euforiška viso siužeto ir kartu jo garso takelio kulminacija“, – pasakoja „Video Architects“ direktorius Linartas Urniežis. 

Penkių minučių trukmės vaizdo siužetas „Opera“ ant LNOBT rytinio fasado Vilniaus g. pusėje sutemus su trumpomis pauzelėmis bus sukamas penkis vakarus iš eilės (sausio 25–29 d.) po penkias valandas (nuo 17 iki 22 val.). Taigi pamatyti jį tikrai nebus sudėtinga.

IV tarptautinis Vilniaus šviesų festivalis suteikia retą galimybę pasigrožėti šviesos instaliacijomis Lietuvos sostinėje. Atgiję miesto pastatai, švytintys kiemeliai ir pažadintos netikėtos miesto erdvės – įspūdinga festivalio dovana miesto gimtadieniui. Pasitelkdami šiuolaikines technologijas, prisijaukindami tamsą ir joje kurdami vis naujas istorijas, Lietuvos ir užsienio šiuolaikiniai menininkai žadina gyventojų vaizduotę ir skatina juos naujai pažvelgti į gerai pažįstamą Vilnių, pradedantį skaičiuoti paskutiniuosius metus, likusius iki garbingo 700 metų jubiliejaus.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading