success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Vilniaus „Ernanis“ prieš Zalcburgo „Trubadūrą“

Jei operą įsivaizduotume kaip futbolą, iš tiesų galėtų vykti tokios žaidynės – sausio 21 d. Vilniaus „Ernanis“ prieš Zalcburgo „Trubadūrą“. Juo labiau, jog abi šios operos sukurtos Giuseppe’s Verdi. Tik žaidėjai čia – ne tiek lietuviai ir austrai, kiek... prancūzai ir latviai.

Nelabai suprantama? Skubame paaiškinti. Vilniuje, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, 2013 metais buvo pastatyta G. Verdi opera „Ernanis“, o spektaklio kūrėjai, prancūzų režisierius Jeanas Claude’as Berutti ir scenografas Rudy Sabounghi, gana painų operos veiksmą perkėlė į šių dienų Madrido Prado muziejų (įspūdingus kostiumus kūrė Agnė Kuzmickaitė). Pagrindinė veikėja Elvyra tiesiog nužengia nuo Diego Velazquezo drobės į realią naktį ištuštėjusio muziejaus erdvę, kur jos laukia trys įsimylėję vyrai (http://www.opera.lt/repertuaras/ernani). Sausio 21 d. atėję į „Ernanį“ LNOBT galite viską išvysti savo akimis.

Garsiajame Zalcburgo festivalyje 2014 metų vasarą rampos šviesas išvydo žymaus latvių režisieriaus ir scenografo Alvio Hermanio sukurtas G. Verdi operos „Trubadūras“ pastatymas, kuriame veiksmas ir vėl perkeliamas… į muziejų. Tiesa, čia trys iš keturių pagrindinių personažų yra muziejaus gidai, kurie taip įsijaučia į savo pristatomų paveikslų istorijas ir veikėjus, kad tiesiog susitapatina su jais.

Abiejų spektaklių statytojai pasirinko muziejų kaip laiko mašinos mechanizmą. Mat muziejus yra ta vieta, kur praeitis (o šios operos pasakoja istorijas, vykusias prieš daugelį amžių) savitu būdu egzistuoja dabartyje.
Vis dėlto pripažinkime, Vilniuje ši gana netikėta ir originali idėja buvo įgyvendinta kone metais anksčiau, nei Zalcburge. Tad šiuo požiūriu Vilniaus „Ernanis“ pelno vieną tašką savo naudai, tačiau Zalcburgo „Trubadūras“ atsilošia pačios scenos – Zalcburgo operos festivalio – žinomumo dėka.

Tačiau iki Zalcburgo toli, o Vilniuje sausio 21 d. spektaklyje dar ir dainuos verti dėmesio solistai. Venecijoje gimęs ir Romoje šiuo metu gyvenantis vienas žinomiausių savo kartos italų tenorų, karjerą 1992 m. pradėjęs Gianluca Zampieri atliks pagrindinį Ernanio vaidmenį. Taip pat dainuos Dainius Stumbras (Don Karlas), Liudas Norvaišas (Silva), Regina Šilinskaitė (Leonora), Karolina Glinskaitė (pirmą kartą Džiovana), Mindaugas Jankauskas ir Arvydas Markauskas.
Diriguos Martynas Staškus.

Beata Baublinskienė
2015 01 15

Naujienlaiškio prenumerata

Loading