success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

„Vienos kraujas“ – operos solistės Sofijos Jonaitytės jubiliejui

Lapkričio 24 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre rodoma Johanno Strausso operetė „Vienos kraujas“ skiriama operos solistės Sofijos Jonaitytės jubiliejui. Šiuo metu teatre globojanti edukacinius projektus, solistė LNOBT scenoje dainavo ne vieną dešimtmetį, sukūrė įsimintinų soprano vaidmenų, o vienas iš jų – Grafienė operetėje „Vienos kraujas“, tad sveikinant iškilią dainininkę šeštadienio vakarą LNOBT karaliaus operetės linksmybės.

 

Taip pat nuo šiol teatro fojė eksponuojamą iškilių LNOBT artistų fotografijų galeriją puošia ir Sofijos Jonaitytės Toska, įamžinta drauge su Badri Maisuradzės Kavaradosiu (nuotraukos autorius Michailas Raškovskis).

 

Sofija Jonaitytė į operos ir baleto teatrą atėjo 1974 m., baigusi tuometinėje Valstybinėje konservatorijoje Vaclovo Daunoro dainavimo klasę. Tačiau kelias į muziką nebuvo paprastas: kadaise dėl „teatro magijos“, anot pačios solistės, ji paliko inžinerijos mokslus Politechnikos institute ir pateko į Kauno muzikinio teatro studiją. Ir tik po keleto metų dainavimo studijas pratęsė sostinėje.

Tapusi Operos ir baleto teatro soliste Sofija Jonaitytė atliko daugelį pagrindinių soprano vaidmenų, ji buvo Leonora („Don Karlas“), Mimi („Bohema“), Ledi Makbet („Makbetas“), Dezdemona („Otelas), Aida, Kerubinas („Figaro vedybos“), Toska, Džuljeta („Hofmano istorijos“) ir kt. Dainavo visose LNOBT statytose lietuviškose operose, o taip pat sukūrė puikių vaidmenų Vlados Mikštaitės režisuotose komiškose operose bei teatre rodytose operetėse.  

 

Dirigentas Jonas Aleksa apie S. Jonaitytę yra sakęs: „Ji moka ne tik dorai atlikti savo vokalinę partiją, bet ir pajėgia tinkamai save režisuoti, – tai jau meistriškumo ženklas“. Net už du vaidmenis – Aidą ir Toską – 1998 m. solistė pelnė Kristoforo statulėlę, o 2001 m. – ir LDK Gedimino ordiną.

 

Gebėjimas „save režisuoti“ ypač svarbus šiuo metu rengiant ir globojant įvairius LNOBT edukacinius projektus, kai prie operos meno norima priartinti tiek vaikus, tiek suaugusiuosius. Vilniuje bei atokesniuose Lietuvos kampeliuose Sofija Jonaitytė pristatė projektus „Viva opera!“, „Opera ir knyga“ ir kitus, be aktyvaus Sofijos Jonaitytės dalyvavimo neįsivaizduojama nė viena iš nuo 2007 metų teatre švenčiamų Europos operos dienų. O bene geriausiai teatro lankytojai S. Jonaitytę pažįsta kaip nenuilstančią gidę po paslaptingus teatro užkulisius.

 

Lapkritį gimtadienį švenčiančios solistės jubiliejui skirtą „Vienos kraują“ diriguos Julius Geniušas. Dainuos po ilgesnės pertraukos į sceną sugrįžęs Eduardas Kaniava, Audrius Rubežius, Grafienės vaidmenį atliks Vilhelma Mončytė, taip pat išvysime Juliją Stupnianek, Reginą Šilinskaitę, Rafailą Karpį, Vytautą Bakulą, Aleksandrą Vizbarą, Laimą Jonutytę, Arvydą Markauską, Nerijų Masevičių ir Laimoną Bendaravičių.
2012 11 15

 

 

Naujienlaiškio prenumerata

Loading