success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Vienas ryškiausių Lietuvos bosų dainuos operoje „Žydė“


Jau dvidešimtį metų operos scenoje dainuojantis solistas Liudas Norvaišas neabejotinai turi savo gerbėjų būrį. Gražaus tembro bosu pasižymintis dainininkas gastroliavo daugelyje pasaulio šalių, dirbo Brėmeno ir Erfurto operos teatruose, dainavo Čikagos lietuvių operoje, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje bei kitur sukūrė per 30 vaidmenų, tarp kurių – Eskamiljas operoje „Karmen“, Albanis „Lietuviuose“, Olandas „Skrajojančiame olande“, Ulrichas „Pilėnuose“ ir kt.

Sausio 26 d., ketvirtadienį, solisto vaidmenų galeriją papildys Kardinolo de Bronji vaidmuo dramatiškoje Jaques’o Fromentalio Halevy operoje „Žydė“, kurioje religinės nesantaikos fone rutuliojasi jaudinanti meilės istorija. Tai vienas stilingiausių Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro pastatymų, sukurtas Vilniaus kaip Šiaurės Jeruzalės dvasios inspiruoto garsaus vokiečių režisieriaus Günterio Krämerio. Rudenį šį spektaklį parodžius teatro gastrolėse Estijoje, vietos kritikas rašė: „Operos mėgėjams, nemačiusiems lietuviškosios „Žydės“, vertėtų šį sėkmingai pateiktą Halevy šedevrą įtraukti į savo privalomų aplankyti renginių programą.“

Kardinolo de Bronji vaidmuo operoje – vienas centrinių. Pagrindinė operos veikėja Rachelė užaugo žydo juvelyro Eleazaro namuose kaip jo duktė, tačiau iš tiesų ji yra kadaise liepsnose pradingęs Kardinolo de Bronji kūdikis. Jis laikė ją mirusia, o visą tiesą sužino tik vykdant jo nesutaikomo priešo Eleazaro ir nekrikščionės Rachelės Kardinolo skirtą egzekuciją, mat išaiškėjo, kad ji turėjo meilės ryšį su krikščionių princu Leopoldu (veiksmas vyksta 15 amžiuje religinės nesantaikos draskomame Vokietijos mieste Konstancoje).
Pasak L. Norvaišo, Kardinolas de Bronji yra labai aiškus, nuosekliai kūrinyje atskleidžiamas personažas (kas nėra taip jau dažna operose!), kurio visą tragizmą pamatome operos finale. Apskritai šioje operoje įtampa auginama palaipsniui, pagrindinių veikėjų dramą prasmingai papildo kiti personažai.

Sausio 26 d. dainuos Vaidas Vyšniauskas, už Eleazaro vaidmenį pelnęs „Operos Švyturį“ kaip geriausias 2011-ųjų operos solistas, Sandra Janušaitė (Rachelė), Edmundas Seilius (princas Leopoldas), Julija Stupnianek (jo žmona princesė Eudoksija), taip pat – Arūnas Malikėnas, Tomas Tuskenis. Diriguos Martynas Staškus.
2012 01 20

Naujienlaiškio prenumerata

Loading