Pradžia
en

V. Noreikos šypsena įamžinta teatro fojė

V. Noreikos šypsena įamžinta teatro fojė

Minint 85-ąsias Virgilijaus Noreikos (1935–2018) gimimo metines, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Raudonojoje fojė iškilmingai atidengtas Maestro memorialinis biustas. Jį teatrui dovanojo ponia Loreta Bartusevičiūtė-Noreikienė, sumanymą įgyvendinti padėjo Vilniaus klubas ir paramos fondas „Orfėjo lyra".

„Virgilijaus Noreikos vardą žino net tie, kurie nesidomi opera: jo menas sugebėdavo paliesti kiekvieno širdį. Muzikos ir teatro akademijoje mokydamasis V. Noreikos klasėje, jutau Maestro globą nuo pat pirmos akimirkos. Jo muzikines pastabas lydėdavo pastebėjimai apie gyvenimą ir vertybes.  Mane ir kitus jaunuosius solistus jis mokė scenoje elgtis oriai ir pagarbiai, nes pagarba scenai ir pagarba žmogui jam buvo svarbiausia. Netrukus minėsime Lietuvos operos šimtmetį, kurį pasitiksime naujai pastatyta „Traviata“ – Giuseppe‘s Verdi opera, kurioje daugelį metų skambėjo V. Noreikos tenoras“, – priminė LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

„Pamenu Maestro bylojantį, kad neįmanoma aprašyti jausmų, kaip ir neįmanoma aprašyti žmogaus balso, dainuojančio širdimi. Šiandien, jo sukakties dieną, šią mintį galėtume perfrazuoti:  neįmanoma aprašyti V. Noreikos gyvenimo istorijos, kaip ir jo balso, be jausmų. Džiugu, kad nuo šiol V. Noreika mus visada pasitiks ir lydės šiame teatre“, – kalbėjo kompozitorė, kultūros viceministrė Zita Bružaitė.

Maestro žmona Loreta Bartusevičiūtė-Noreikienė nusilenkė visiems V. Noreikos talento gerbėjams, prisidėjusiems prie to, kad jo memorialinis biustas atsirastų teatro fojė. Ji dėkojo ir skulptoriui Gediminui Piekurui už profesionalų požiūrį bei nuoširdų bendravimą. „Mūsų tautai labai reikalingas kultūros asmenybių įvertinimas. Jas būtina įamžinti, kad jaunimas prisimintų, kokie talentingi žmonės gyveno, kūrė ir dirbo Lietuvai“, – sakė L. Bartusevičiūtė-Noreikienė.

Iškilmingoje ceremonijoje taip pat kalbėjo Vilniaus klubo atstovas Romualdas Bakutis, paramos fondo „Orfėjo lyra“ direktorė Nijolė Galinienė, skulptorius Juozas Kalinauskas, Varėnos rajono, kuriame Noreikų šeima turėjo sodybą, meras Algis Kašėta ir dainininko gimtųjų Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Sveikinimo žodį iš Ciuricho atsiuntė V. Noreikos mokinys, žymus tenoras Edgaras Montvidas.

Bronzinis biustas teatre atidengtas II Tarptautinio V. Noreikos dainininkų konkurso finalo išvakarėse. V. Noreika – ne tik žymiausias lietuvių tenoras bei vokalo pedagogas, bet ir buvęs ilgametis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading