success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Ukrainiečių likimo ratas: Charkivo artistai LNOBT scenoje pristatė įspūdingą koncertą

Ukrainiečių likimo ratas: Charkivo artistai LNOBT scenoje pristatė įspūdingą koncertą

Prasisukęs per Lietuvą, karo iš namų išvaryto Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro gastrolių ratas atriedėjo į Vilnių. LNOBT publika išvydo charkiviečių operos ir baleto žvaigždžių Gala koncertą bei spektaklį „Fortūnos ratas“ pagal Carlo Orffo kantatą „Carmina burana“.

Koncerto pradžioje LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas pasveikino Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro generalinį direktorių Olegą Orishchenko prieš kelias dienas minėto asmeninio 60-mečio proga ir įteikė jam puokštę Ukrainos kovos su okupantais simboliu tapusių geltonų saulėgrąžų žiedų. Ukrainietiška simbolika mirgėjo ir teatro fojė: į koncertą susirinkę žiūrovai entuziastingai fotografavosi su nacionaliniais kostiumais apsirėdžiusiais ukrainiečių artistais.

Po Lietuvos ir Ukrainos himnų scenoje nuskambėjo Ūdrio daina iš Vytauto Klovos operos „Pilėnai“, kurią kartu su Charkivo teatro baritonais Volodymiru Kozlovu ir Mykyta Marynchaku atliko Vytautas Juozapaitis ir J. Sakalauskas.

Vėliau išgirdome ištisą svečių operos solistų paradą: populiarias arijas atliko sopranai Olena Shyriaeva, Olena Starikova ir Yulia Piskun, mecosopranai Natalia Matveieva, Viktoria Zhytkova, tenorai Maksymas Vorochekas, Oleksii Srebnytskyi, Serhiy Hontovyi ir Romanas Gordeievas. Charkivo teatro baleto trupė pristatė ištraukas iš spektaklių „Spartakas“ ir „Pandoros paslaptys“. Koncertą užbaigė chorinės ištraukos iš ukrainiečių nacionalinio repertuaro – Mykolos Lysenko operos „Tarasas Bulba“ ir Semeno Hulak-Artemovsky operos „Zaporožės kazokas už Dunojaus“. Charkivo operos ir baleto teatro simfoniniam orkestrui dirigavo Dmytro Morozovas ir Yuriy Yakovenko.

Antroje pasirodymo dalyje išvydome 2014 m. choreografės Allos Rubinos pastatytą „Fortūnos ratą“ pagal Carlo Orffo kantatą „Carmina burana“. Scenografijos ir kostiumų autorė – dailininkė Nadezhda Shvets. Pagrindinius vaidmenis atliko baleto solistai Sophia Grigoriadi, Karyna Shatkovska, Antonina Vasilieva, Dmytro Vasiliev, Denys Panchenko, Konstantyn Tsapryka. Dainavo O. Starikova, O. Srebnytskyi, V. Kozlovas ir Charkivo operos ir baleto teatro choras.

Nusilenkti ir padėkoti lietuviams už šiltą priėmimą išėjo ne tik ukrainiečių artistai, bet ir kartu su jais į Lietuvą iš bombarduojamo Charkivo atkeliavę teatro darbuotojų vaikai. LNOBT kvietimu į gastroles atvykusi ukrainiečių trupė saugų prieglobstį rado Daugų techologijos ir verslo mokykloje Alytaus rajone, kurioje gyvena, repetuoja ir rengiasi ateities pasirodymams.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading