success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Trečioje „Tristano ir Izoldos“ premjeroje – dirigento debiutas

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras rugsėjo 15 d. pradėjo naująjį sezoną su baleto „Tristanas ir Izolda“ premjera. Šiuolaikinį baletą apie amžinąjį meilės mitą sukūrė choreografas Krzysztofas Pastoras pagal Richardo Wagnerio muziką.
Trečioje „Tristano ir Izoldos“ premjeroje rugsėjo 19 d. šoks Inga Cibulskytė, Pavelas Koncevojus (Lenkija), Olga Konošenko, Martynas Rimeikis ir kiti solistai, dainuos Inesa Linaburgytė. Spektaklį diriguos Modestas Barkauskas.

Šiame spektaklyje ypač svarbus vaidmuo tenka muzikai. LNOBT orkestras atlieka Richardo Wagnerio operos „Tristanas ir Izolda“ fragmentus, o į muzikinį audinį įpintas „Penkias Wesendonck dainas“ atlieka operos solistės. Premjeras parengė ir nepaprastai jautriai dirigavo maestro Modestas Pitrėnas – LNOBT dirbantis jau ne pirmą sezoną.

Rugsėjo 19 d. melomanų laukia staigmena – prie dirigento pulto premjeros dieną pirmą kartą stos Modestas Barkauskas (g. 1982). Šis jaunas menininkas jau yra dirbęs LNOBT: 2008 m. statant G. Donizetti operą „Meilės eliksyras“ M. Barkauskas dirbo su orkestru kaip dirigento asistentas. Tąkart pastatymo muzikinis vadovas taip pat buvo M. Pitrėnas.

Modestas Barkauskas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo dvi specialybes, 2007 m. baigė choro dirigavimo studijas (mokėsi pas prof. Joną Aleksą ir doc. Dainių Puišį), 2010 m. – operinio ir simfoninio dirigavimo specialybę (pas prof. Juozą Domarką). M. Barkauskas dalyvavo įvairiuose meistriškumo kursuose, tobulinosi pas žymius dirigentus Bobą Chilcottą, Sylvainą Cambrelingą ir kitus.
2009 m. debiutavo Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Čia parengė ir dirigavo C. Orffo „Carmina Burana“, G. Verdi „Traviatą“, J. Strausso „Šikšnosparnį“, baletą „Štrausiana“ ir kitus kūrinius. 2010 m. debiutavo Lietuvos nacionalinėje flharmonijoje, diriguodamas Nacionaliniam simfoniniam orkestrui. Nuo 2008 m. M. Barkauskas yra Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos jaunimo simfoninio orkestro meno vadovas ir dirigentas.


Naujienlaiškio prenumerata

Loading