success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Tomas Pavilionis debiutui „Meilės eliksyre“ ruošėsi Taline

Jaunas perspektyvus tenoras Tomas Pavilionis, tik pernai iš Klaipėdos atvykęs darbuotis į Vilnių, jau spėjo pelnyti 2014 metų operos vilties apdovanojimą už tris vaidmenis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre – Alfredą „Traviatoje“, Grafą Almavivą „Sevilijos kirpėjuje“ ir Kornetą to paties pavadinimo šiuolaikinėje operoje.

Sausio 24 d. Tomas Pavilionis palipės dar vienu profesinės karjeros laipteliu – LNOBT pirmą kartą dainuos romantiškąjį Nemoriną Gaetano Donizetti operoje „Meilės eliksyras“.

T. Pavilionis tik ką grįžo iš Talino, kur savo iniciatyva buvo nuvykęs pas garsų vokalo pedagogą Paolo di Napoli ruošti Nemorino partijos. Su šiuo metu Estijoje dirbančiu italų specialistu lietuvių tenoras gilino itališkojo „bel canto“ dainavimo įgūdžius. Investicija į savo meistriškumą solistui neatrodo beprasmė, juk pajėgūs tenorai laukiami visose pasaulio scenose.
Nemoriną T. Pavilionis jau yra dainavęs Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre, šį kartą tai bus solisto vaidmens debiutas pagrindinėje Lietuvos operos scenoje.  

Į LNOBT 31-erių Tomas Pavilionis pirmą kartą įžengė prieš keletą metų, suvaidinęs Buratiną Jurgio Gaižausko operoje vaikams. Vėliau atliko nedideles partijas klasikinėse operose. Proveržiu tapo 2014 m. vasarį sukurtas Korneto vaidmuo Onutės Narbutaitės operoje „Kornetas“, po kurio praėjus vos kiek daugiau nei mėnesiui T. Pavilionis jau dainavo Gioachino Rossini operos „Sevilijos kirpėjas“ premjeroje Grafą Almavivą. 

Iki praeito sezono jis buvo Klaipėdos VMT solistas, šį sezoną tapo LNOBT trupės nariu.

Debiuto „Meilės eliksyre“ reikšmę sustiprina ir T. Pavilionio scenos partneriai bei darbas su dirigentu. Adiną dainuos 2014 metų geriausia operos soliste pripažinta Joana Gedmintaitė – viena iš ryškiausių šiuometinių LNOBT primadonų. Šarlataną Dulkamarą atliks Arūnas Malikėnas – subtiliu komiko talentu apdovanotas vienas profesionaliausių Lietuvos operos solistų, už šį vaidmenį pelnęs „Operos švyturį“ ir „Auksinį scenos kryžių“. Belkorę dainuos Tomas Tuskenis, Džanetą – Marta Lukošiūtė.
Diriguos pastatymo muzikos vadovas Modestas Pitrėnas.

2015 01 19

Naujienlaiškio prenumerata

Loading