success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Švęskime Europos operos dienas su J. S. Bacho „Kavos kantata“

Jau tapo tradicija artėjant Europos dienai drauge švęsti ir Europos operos dieną. Į šventinius renginius Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kviečia antrąjį gegužės savaitgalį – 10 ir 11 d. Lankytojų laukia susitikimai su žymiais menininkais ir operą mėgstančiais verslininkais, o pagrindinis programos akcentas – teatralizuota Johanno Sebastiano Bacho „Kavos kantata“, kuri nuskambės ne tik teatre, bet ir įvairiose Vilniaus erdvėse.

LNOBT drauge su daugiau nei šimtu Europos ir kitų kontinentų operos teatrų, trupių ir festivalių Europos operos dienas švęs aštuntajį kartą. Šių metų tema – „Kelionė į operą“. Tad dar iki pagrindinių renginių teatras kviečia ateiti pasiklausyti pokalbių apie operą, rengiamų „Šviežia kava“ kavinukėse.

Pirmieji du susitikimai su dirigentu Donatu Katkumi ir operos soliste Joana Gedmintaite jau įvyko. Balandžio 30 d. „Šviežios kavos“ kavinėje prekybos centre „Ozas“ Eglė Ulienė kalbins žurnalistą Roką Petkevičių, gegužės 7 d. „Pirklių klube“ (Gedimino pr. 35) pokalbį apie operos ir verslo sąryšį moderuos Laima Vilimienė, LNOBT vadovo pavaduotoja rinkodarai.

Pagrindinės programos gegužės 10 ir 11 d. akcentas – LNOBT operos stažuotojų bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų jėgomis atliekama J. S. Bacho „Kavos kantata“. Tai bus teatralizuotas atlikimas, menantis dar 1976 m. OBT parengtą „Kavos kantatos“ sceninį pastatymą.

Naujojo „Kavos kantatos“ pastatymo muzikos vadovas Martynas Staškus – ne tik LNOBT dirigentas, bet ir LMTA studentų orkestro vadovas, režisierė Jūratė Sodytė. Pagrindinius vaidmenis atliks LNOBT operos stažuotojai Monika Sakalauskaitė (Lizetė) ir Raimundas Juzuitis (Šlendrianas). Tenoro partiją atliks LMTA studentas Edgaras Davidovičius, klavesino – LNOBT operos stažuotoja, pianistė Kristina Siomka. Antroji solistų sudėtis sudaryta iš LMTA studentų. Gros LMTA studentų ansamblis.

J. S. Bacho „Kavos kantata“ nuskambės LNOBT Kamerinėje salėje, prekybos centre „Go 9“, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme bei LMTA Didžiojoje salėje. Taip pat tradiciškai bus rengiamos ekskursijos po teatro užkulisius bei jau antrus metus teatras kvies ateiti kavos „Su Kipru“: pievelėje prie Kipro Petrausko paminklo galima bus maloniai pasišnekučiuoti su operos solistais. 

EUROPOS OPEROS DIENŲ programą rasite ČIA

Operos dienos rengėjai – LNOBT, LMTA, „Šviežia kava“.

Atnaujinta 2014 04 30

Naujienlaiškio prenumerata

Loading