success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Šventinę Irenos Milkevičiūtės „Valkiriją“ LNOBT papuoš bosas-baritonas Almas Švilpa

Operos primadona Irena Milkevičiūtė švenčia garbingą jubiliejų. Ilgus metus ryškiai švietusi Lietuvos operos scenoje savo gerbėjus dainininkė džiugina iki šiol: Nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje atlieka sudėtingą ir įspūdingą Brunhildos vaidmenį Richardo Wagnerio operoje „Valkirija“. Balandžio 20 d., penktadienį, šios operos spektaklis skiriamas I. Milkevičiūtės jubiliejui, kurį primadona švęs scenoje. „Valkiriją“ diriguos Modestas Pitrėnas, o vieną pagrindinių vaidmenų atliks Vokietijoje garsėjantis lietuvis bosas-baritonas Almas Švilpa.

„Kai kurie solistai mano, kad verčiau reikia dainuoti trumpiau, bet gerai. Bet aš manau, kad galima ir ilgai dainuoti gerai“, – kalba Irena Milkevičiūtė. – „Tai nuo daug dalykų priklauso: nuo gyvenimo būdo, nuo poilsio, nuo sąlygų, nuo režimo. Turi šimtu procentų save atiduoti, turi daug ko atsisakyti – visokių pramogų ir malonumų. Tai turi tapti tavo gyvenimo būdu.“
Irenos Milkevičiūtės vaidmenų aruode – bene visi didieji soprano vaidmenys: Norma, Aida, Elžbieta „Don Karle“, Abigailė „Nabuke“, Turandot, Zenta „Skrajojančiame olande“ ir kt., solistė buvo nepamirštama Violeta „Traviatoje“. Dabar dainininkę teatro scenoje galima išvysti dainuojant vokalinės ištvermės reikalaujantį Brunhildos vaidmenį operoje „Valkirija“.
„Manau, kad Wagnerio, o ir apskritai vokiškai muzikai reikia subręsti. Dabar jaučiu, kaip man tiesiog gula ir jo filosofija, ir muzika. Tiesa, muzika visada man patiko, bet vienas dalykas girdėti, klausyti ir kitas – pačiam atlikti ir galėti atlikti. Mano balsas nėra labai dramatiškas, tačiau vokalinė technika leidžia dainuoti ir tokius vaidmenis“, pasakoja I. Milkevičiūtė. Be to, pasak solistės, „Dievas davė, kad mano balsas turi nemažai decibelų“, tad tirštas R. Wagnerio muzikai būdingas orkestro skambesys tikrai neužgoš primadonos dainavimo.

Irenos Milkevičiūtės scenos partneriai šventiniame spektaklyje bus Vaidas Vyšniauskas (Zygmundo vaidmenį jis atliks pirmą kartą) , Sandra Janušaitė, Egidijus Dauskurdis, Laima Jonutytė ir kiti solistai, o vieną pagrindinių vaidmenų, Votaną, įkūnys bosas Almas Švilpa. Dainavimo studijas pradėjęs Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje (1986–1990), vėliau solistas studijavo Lietuvos muzikos akademijoje prof. V. Prudnikovo dainavimo klasėje (1990–1995), o 1995 m. išvyko tobulintis į Operos studiją Ciuriche. Nuo 1997 m. Almas Švilpa yra Eseno Alto teatro solistas. Taip pat jis yra dainavęs Zalcburgo festivalyje, pagrindinėse Miuncheno, Berlyno, Drezdeno, Štutgarto, Vienos ir kitų miestų operos scenose. 2011 m. iškilmingai atidarant rekonstruotą Maskvos Didįjį teatrą, atliko Farlafo vaidmenį M. Glinkos operoje „Ruslanas ir Liudmila“.
A. Švilpa dirbo su garsiais dirigentais – Danieliu Barenboimu, Kentu Naganu, Vladimiru Jurovskiu, Aleksandru Vedernikovu ir kt. Yra sukūręs daugelį boso vaidmenų (Mefistofelis „Fauste“, Don Bazilijus „Sevilijos kirpėjuje“, Figaras „Figaro vedybose“, Kunigaikštis Igoris, Eskamiljas „Karmen“, Olandas „Skrajojančiame olande“, Jonas Krikštytojas „Salomėjoje“ ir kt.), iš kurių ypač išsiskiria Votanas R. Wagnerio keturių operų cikle „Nybelungo žiedas“.


Naujienlaiškio prenumerata

Loading