success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

"Skrajojančiame olande" susitinka akrobatikos treniruočių bičiuliai

Gegužės 17 dieną Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre iš vandenyno miglų išnirs paskutinis šio sezono „Skrajojantis olandas“. Šįkart norime atkreipti dėmesį į akrobatų trupę, jau trylika metų scenoje įkūnijančią laivo-vaiduoklio jūreivius.

Mažai kas žino, kad šių metų „Kino pavasaryje“ geriausiu metų Lietuvos kino aktoriumi išrinktas Marius Repšys atsiimti jam skirto apdovanojimo į Nacionalinėje filharmonijoje surengtą ceremoniją atskubėjo tiesiai iš Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, kuriame tą vakarą buvo rodomas „Skrajojantis olandas“. Kovų menus bei akrobatiką praktikuojantis vaikinas buvo vienas iš tų, kuriems 2004-ųjų pradžioje, kai buvo rengiamasi operos premjerai, paskambino Vilniaus gimnastikos mokyklos (dabar – Vilniaus miesto sporto centro) treneris Viktoras Šurpikas.
„Iš pradžių buvo tiesiog smalsu dalyvauti repeticijose, susipažinti su didelio teatro užkulisiais ir scenos mechanizmais. Kai pastatymas išvydo sceną, patyriau vaidybos malonumą ir likau juo sužavėtas. Būtent „Skrajojantis olandas“ paskatino mane susimąstyti apie profesionalias aktorystės studijas“, – neslepia M.Repšys.
Vėliau, kai karjera įsibėgėjo ir vaidmenys ėmė byrėti vienas po kito, aktorius iš „Skrajojančio olando“ trupės septyneriems metams buvo pasitraukęs. Tačiau grįžo supratęs, kad operos spektakliai – puiki proga pabendrauti su senais treniruočių draugais.
Tam pritaria ir daugkartinis šalies gimnastikos čempionas Tomas Serovas, šiandien dirbantis kūno rengybos ir gimnastikos treneriu. Pasak jo, karstymasis scenoje virvėmis bei kopėčiomis iš profesionalių sportininkų daug jėgų neatima, ruoštis į kraują seniai įsigėrusiam pastatymui ilgai netenka, o štai galimybė susibėgti laiko išblaškytiems draugams – neįkainojama.
Visgi vienintelė „Skrajojančio olando“ akrobatų trupės mergina Ana Mielko, Vilniaus miesto sporto centro gimnastikos trenerė, sako, kad kolegų darbas amerikiečių režisierės Francescos Zambello kurtame spektaklyje nėra jau toks lengvas: „Tarkim, viename epizode mūsų vaikinai ilgokai kabo ant kopėčių sustingę galva žemyn. Ne visiems tai fiziškai ištveriama – buvo sportininkų, kuriems iš nosies pasipildavo kraujas. Be to, treniruočių salėje šokinėjantys akrobatai įpratę nusileisti ant minkšto pagrindo – kilimų ar čiužinių. O scenos grindys yra gerokai kietesnės“.
A.Mielko teigia, kad jos pasirodymas spektaklio finale palyginti nesudėtingas, tačiau gerai įsimenantis publikai. Neprisimenate, koks jis? Tuomet kviečiame atnaujinti įspūdžių į paskutinį šio sezono Richardo Wagnerio operos „Skrajojantis olandas“ vaidinimą šį trečiadienį. Spektaklį diriguos svečias iš Vokietijos Stefanas Solteszas, dainuos Almas Švilpa, Egidijus Dauskurdis, Sandra Janušaitė, Wolfgangas Schwaningeris, Rafailas Karpis ir Laima Jonutytė.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading