Pradžia
en

Skelbiamas naujas 2015–2016 m. sezonas: jau galima įsigyti bilietų!

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras jau skelbia naują 2015–2016 m. sezoną.
Nuo rugsėjo iki kitų metų gegužės teatras kvies į kone 150 renginių. Visų jų datos ir pavadinimai skelbiami LNOBT tiklalapyje, o nepasimesti įvairovėje padės keletas svarbiausių būsimojo sezono gairių, kurias spaudos konferencijoje nubrėžė LNOBT generalinis direktorius Gintautas Kėvišas.

„Manon“, „Eglė žalčių karalienė“, „Bohema“, „Don Karlas“ ir „Don Kichotas“ – tai penkių naujojo sezono premjerų pavadinimai. (Kitą vasarą bus ir šeštoji premjera, bet apie ją kalbėti dar ankstoka.) Gruodį Lietuvos baletas iškilminga Baleto savaite minės savo 90-metį. Numatyti ir penki koncertai.

Naująjį sezoną rugsėjo 18 d. pradės Jules’io Massenet operos „Manon“ premjera. Tai LNOBT, San Francisko ir Tel Avivo operos teatrų koprodukcinis spektaklis.
„Manon“ Lietuvoje – beveik pamiršta opera, Vilniuje ji buvo statyta daugiau nei prieš pusšimtį metų. Tuo tarpu „prancūzų operos tradicijai būdingas tam tikras rafinuotumas, savita estetika“, – sakė LNOBT vadovas. Ją perprasti atlikėjams bene geriausiai padėtų prancūzų statytojai. Tad spektaklio muzikos vadovas – Lietuvoje ne kartą dirigavęs žinomas prancūzų dirigentas Cyrilas Dyderichas, režisierius Vincent’as Boussard’as (jis yra ir kostiumų dailininkas).
O apie tai, kad teatras jau ruošiasi artimiausiai premjerai, paliudijo naujojo sezono pristatymą pradėjusi solistės Viktorijos Miškūnaitės atlikta Manon arija (akompanavo Audronė Juozauskaitė).

Lapkričio 20 d. LNOBT scenoje atgims Eduardo Balsio baletas „Eglė žalčių karalienė“.
Baleto statytojai jau dabar ieško scenovaizdžiui autentiškų Lietuvos kaimo buities daiktų, ir kreipiasi į visuomenę pagalbos. Jei vasarą lankydamiesi sodybose rastumėte senovinių pintų krepšių, lininių rankšluoščių, šakių, dalgių, kirvukų, medinių daiktadėžių ir kitokių rakandų, ir jų nebūtų gaila padovanoti teatrui, spektaklio kūrėjai būtų Jums labai dėkingi (daiktus reiktų nešti į LNOBT informaciją, prie kasų).
„Eglės žalčių karalienės“ pastatymą kuria britų choreografas George’as Williamsonas ir dailininkė Louie Whitemore. Užsieniečių pasirinkimą G. Kėvišas pakomentavo taip: „Labai džiaugiuosi, kad įveikiame tam tikrą mąstymo uždarumą – jei jau imamės lietuviško veikalo, statyti jį galime tik mes patys. Gerą lietuvišką muziką turėtume traktuoti kaip lygiavertę europinei klasikai, galinčią sudominti daugelį – ne tik mus.“
O naujai išgirsti E. Balsio muziką padės šio pastatymo muzikos vadovas Davidas Geringas, tai bus jo kaip dirigento debiutas teatre: „Mūsų muzikos visuomenei šis faktas turėtų būti reikšmingas.“

Pristatymo metu V. Miškūnaitės sudainuota dar viena arija (Miuzetės valsas) anonsavo trečiąją naujo sezono premjerą. Gruodžio 31 d. LNOBT pakvies į Giacomo Puccini operą „Bohema“. „Tai bendras LNOBT ir Ravenos festivalio darbas. Festivalio meno vadovė – Italijoje vertinama režisierė Cristina Mazzavillani Muti, garsiojo dirigento Riccardo Muti žmona. Visą dėmesį ji sutelkia į muziką, kurią atskleisti padeda vizualūs sprendimai.“
„Bohemos“ muzikos vadovas – dirigentas Robertas Šervenikas. Beje, balandį vienas „Bohemos“ spektaklių bus skirtas R. Šerveniko jubiliejui.

2016 m. pavasarį į LNOBT įžengs du ispanų Donai. Kovo 4 d. įvyks Giuseppe’s Verdi operos „Don Karlas“, balandžio 29 d. – Ludwigo Aloiso Minkaus baleto „Don Kichotas“ premjeros.
Operą „Don Karlas“ statys režisierius Günteris Krämeris, iš kurio tikimasi „estetinės švaros ir nuoseklumo“, kokie buvo būdingi jo anksčiau LNOBT statytai „Žydei“. Spektaklio muzikos vadovas – dirigentas Pierre’as Vallet (Prancūzija).
Tuo tarpu „Don Kichotas“ suteiks džiaugsmo klasikinio baleto gerbėjams. Choreografiją kuria baletmeisteris iš Rusijos Vasilijus Medvedevas, spektaklio muzikos vadovas Martynas Staškus.

Gruodžio 2–6 d. šventine Baleto savaite bus paminėtas Lietuvos baleto 90-metis. Greta naujausių pastatymų „Bolero+“, „Eglė žalčių karalienė“ ir „Spragtukas“ bus rodoma „Kopelija“, mat nuo šio spektaklio premjeros 1925 m. Kauno valstybės teatre ir skaičiuojama Lietuvos baleto istorija.
Ypatingas šventinis akcentas – Jurgitos Droninos gala koncertas. „Dronina šiuo metu – bene ryškiausia su Lietuva siejama baleto žvaigždė tarptautinėje arenoje“, – teigia G. Kėvišas.
Koncerte dalyvaus pagrindiniai solistai iš Niujorko, Paryžiaus, Štutgarto baleto trupių, Olandijos nacionalinio baleto.

Planuojami dar keturi koncertai. Gegužės 26 d. į LNOBT atvyksta Londono simfoninis orkestras, diriguojamas „Covent Garden“ karališkosios operos muzikos vadovo Antonio Pappano. Solistas – smuikininkas Nikolajus Znaideris.
Laisvės gynėjų dienos proga sausio 13 d. skambės Wolfgango Amadeus Mozarto „Requiem“, diriguos R. Šervenikas.

„Naująjį sezoną galima laikyti ir jubiliejų metais“ – juokavo teatro direktorius. 80-mečio jubiliejų LNOBT scenoje su savo garsiais mokiniais švęs Virgilijus Noreika, diriguos M. Staškus.
Taip pat bus švenčiamas LNOBT choro meno vadovo Česlovo Radžiūno jubiliejus. Dedikuotais spektakliais bus minimi operos solistų Irenos Jasiūnaitės, choreografo Elegijaus Bukaičio ir daugelio kitų iškilių teatro menininkų jubiliejai.

Kitą sezoną teatro solistų gretas papildys V. Miškūnaitė, Eugenijus Chrebtovas ir Mindaugas Jankauskas. LNOBT dainuos ir užsienyje pasirodantys operos solistai: antai vasario 12 d. Karmen dainuos Justina Gringytė, neseniai išgarsėjusi šiuo vaidmeniu Anglijos nacionalinėje operoje Londone. Jos partneris bus amerikiečų tenoras Adamas Diegelis, dainuojantis ir Niujorko „Metropolitan Opera“ scenoje.

LNOBT nuolatinių dirigentų gretas papildys Julius Geniušas, jis bus antrasis rengiamų premjerų „Manon“ ir „Bohema“ dirigentas. Teatre diriguojančių užsienio meistrų sąrašą papildys Justus Frantzas – jis diriguos vieną iš „Fidelijaus“ spektaklių.

Glausta sezono statistika: LNOBT rodys 35 pavadinimų spektaklius, iš jų – 15 operų, 15 baletų ir 5 spektaklius vaikams. Iš viso įvyks 144 spektakliai ir 5 koncertai, taigi – beveik 150 renginių per nepilnus devynis mėnesius nuo 2015 m. rugsėjo 18 d. iki 2016 m. gegužės 26 d.

Taigi pats metas pasirūpinti geresniais bilietais! Jų galima įsigyti teatro kasose bei internetu puslapyje www.opera.lt jau dabar – iki rudens skelbiamos dvi abonementinės akcijos. 

2015 06 05

 

Naujienlaiškio prenumerata

Loading