success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Simona Liamo: „Tikiu, kad praradusi mylimąjį Mikaela nesubliuško“

Gegužės 3 d. Georges Bizet operoje „Karmen“ Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre debiutuos nauja Mikaela – šių metų operos solistų stažuotojų programos dalyvė Simona Liamo. 

„Karmen“ – opera, kuri man, kaip ir daugeliui, labai patinka. O Mikaela – didžiausios apimties vokalinė partija iš tų, kurias iki šiol yra tekę dainuoti operos scenoje“, – teigia būsimoji „Karmen“ naujokė.
S.Liamo LNOBT debiutavo 2012 m. vos įpusėjusi LMTA bakalauro studijas, kai po perklausos jaunam sopranui buvo patikėtas Ksenijos vaidmuo Modesto Musorgskio operoje „Borisas Godunovas“. „Vaidmenukas mažas, bet kadangi sceninės patirties neturėjau jokios, labai jaudinausi ir buvo sunku susikaupti“, – pirmuosius savo žingsnius profesionalioje operoje šiandien prisimena mergina. Po debiuto apsisprendė, jog operai dar reikia subręsti, ir sąmoningai daugiau dėmesio skyrė kamerinei bei šiuolaikinei muzikai. S.Liamo tapo nuolatine kamerinės muzikos ansamblio „Musica humana“ parengtų programų soliste.
Jaunoji dainininkė operinį dainavimą LMTA studijavo pas prof. Ireną Milkevičiūtę, kamerinį – pas doc. Juditą Leitaitę, o LNOBT stažuotojų programoje dirbo su prof. Sigute Stonyte. Vilnietė dėkinga likimui už visas savo sutiktas mokytojas, todėl užsienio studijų prisipažįsta smarkiai nesidairiusi. Nuo kamerinės muzikos sugrįžti prie operinio repertuaro S.Liamo padėjo LNOBT veikianti Operos solistų stažuotojų programa. Teatro žiūrovai perspektyvų sopraną jau galėjo išgirsti Aninos vaidmenyje Giuseppe‘s Verdi operoje „Traviata“ bei Mėlynės vaidmenyje Jono Tamulionio operoje vaikams „Bruknelė“.
„Kadangi žinojau apie laukiantį debiutą operoje „Karmen“, daugiausiai stažuotės valandų skyrėme būtent Mikaelos partijai. Ją apibūdinčiau kaip ganėtinai sudėtingą, bet kartu itin tinkančią mano skaidraus, šviesaus tembro balsui. Tokia muzika padeda vystyti vokalinius gebėjimus. O ir žydrąją Mikaelos suknelę jau prisimatavau“, – džiaugiasi svarbaus pasirodymo nekantriai laukianti dainininkė.
Kokia žada būti jos Mikaela – naivi mylimojo išdavystės nematanti provincialė ar ryžtinga, už savo laimę pasiryžusi kovoti mergina? Ar pavojingam žygiui į kalnus ji ryžosi tik sunkiai sergančios Chozė motinos prašoma, ar slapčiomis vylėsi jaunų dienų draugą susigrąžinti?
„Tikroji tos pavojingos kelionės priežastis – Mikaelos širdyje teberusenanti meilė. Ji nenorėjo Chozė lengvai paleisti, troško susigrąžinti jį į mažą ir saugų gimtojo kaimo pasaulėlį. Dėl savo meilės Mikaela padarė viską. Gerbiu šį operos personažą už moralinį tvirtumą, nuoširdumą, ištikimybę ir drąsą atverti savo jausmus. Gaila, kad Chozė buvusiai kaimynei jautė tik draugišką šilumą, o ne meilę... Bet noriu tikėti, kad praradusi mylimąjį Mikaela nesubliuško ir sugebėjo susitvarkyti sau gyvenimą“, – tikina „Karmen“ debiutantė S.Liamo.
Muzikos mylėtojai šią dainininkę bei kitus du šiųmetinius operos stažuotojus – tenorą Edgarą Davidovičių bei bosą Kšištofą Bondarenko – galės išgirsti teatralizuotame koncerte „Neklausk meilės vardo“, kuris taps Europos operos dienų renginių programos dalimi. Nemokamas stažuotojų koncertas gegužės 4 d., penktadienį, 16.30 val. įvyks LNOBT kaimynystėje esančiame Vytauto Kasiulio dailės muziejuje.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading