success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Saldesnis už rožes mylimosios bučinys

Apie ką dažniausiai dainuojama operose? Žinoma, apie meilę! Tuo nesunkiai įsitikinsite apsilankę operų arijų koncerte „Skirtingi operos veidai“ kovo 20 d. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Kamerinėje salėje.
Dainuos žavios ir balsingos operos scenos primadonos Joana Gedmintaitė ir Irena Zelenkauskaitė, scenos džentelmenai Egidijus Dauskurdis ir Rafailas Karpis, o taip pat baroko muzikos žinovas Nerijus Masevičius ir vienintelis Lietuvoje unikaliu vyrišku balsu, sopraninu, dainuojantis Viktoras Gerasimovas. Programoje – meilės lyrika nuo ankstyvųjų Claudio Monteverdi madrigalinių operų iki Piotro Čaikovskio „Eugenijaus Onegino“, ir net Broniaus Kutavičiaus „Lokio“.

Koncertas rengiamas drauge su Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmais. Muziejaus išleistoje knygoje „Opera Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose“ publikuojami pirmųjų operų Lietuvoje libretai, kurie, be abejo, taip pat buvo apie meilę („Elenos pagrobimas“, „Andromeda“, „Apviltoji Kirkė“). Apie operos ištakas Lietuvoje publiką nušvies leidinio sudarytoja, muzikologė Jūratė Trilupaitienė ir Valdovų rūmų direktorius, istorikas Vydas Dolinskas.

O kadangi opera Vilniuje suskambo beveik tuo pat metu, kaip ir jos gimtinėje Italijoje, koncertą pradės arija iš pirmuoju operos genijumi laikomo Claudio Monteverdi madrigalinės operos „Nedėkingųjų šokis“, kurios pastatymas sulaukė ypač didelio mūsų publikos susidomėjimo. Plutono arijoje graikų dievybė skelbs – „Kas nemyli, eina pragaran!“ (atl. Nerijus Masevičius).

Unikalus europietiškosios operos reiškinys buvo dainininkų kastratų menas. Mūsų laikais šio žiauraus grožio apraiškų nelikę, tačiau Lietuvoje turime natūraliu sopraninu dainuojantį Viktorą Gerasimovą. Jis atliks jaudinančio grožio anglų baroko meistro Henry’o Purcello dainą „Saldesnis už rožes mylimosios bučinys“ („Sweeter than roses“) bei Amūro ariją iš Christopho Willibaldo Glucko operos „Orfėjas ir Euridikė“.

Tauriąją klasiką koncerte atstovaus vyliokės Siuzanos arija iš Wolfgango Amadejaus Mozarto operos „Figaro vedybos“ (atl. Joana Gedmintaitė).
Ir čia pat – truputis žaismingo erzelio paragavus „Meilės eliksyro“. J. Gedmintaitė ir Egidijus Dauskurdis suvaidins (žinoma, ir sudainuos) gražiosios Adinos ir šarlatano Dulkamaros duetą, skambantį dainingojo itališkojo bel canto meistro Gaetano Donizetti operoje.
Žaismingumu žaižaruos Trike kupletai iš Piotro Čaikovskio operos „Eugenijus Oneginas“, mat juos atliks vienintelis ir nepakartojamas mūsų Rafailas Karpis. O vieną iš pačių gražiausių vyriškos meilės prisipažinimų visoje operos istorijoje atskleis E. Dauskurdis – skambės Gremino arija „Oneginai, neslėpsiu, aš myliu Tatjaną“.
Pagaliau, koncerto pabaigai – truputis šiuolaikiškų prieskonių: Irena Zelenkauskaitė perteiks grafaitės Julijos jausmus prieš susitinkant su sužadėtiniu arijoje „Nurimk, širdie“ iš Broniaus Kutavičiaus operos „Lokys“. Dainininkams akompanuos pianistai Jolanta Silkauskienė, Jurgis Karnavičius ir Vitalijus Neugasimovas.
Tad nepraleiskite progos apkeliauti aplink operos pasaulį vos per 80 minučių. Bilietų dar yra!

Naujienlaiškio prenumerata

Loading