Pradžia
en

Renginių ciklas „Opera ir knyga“

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras ir Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius organizavo renginių ciklą „Opera ir knyga“. Ciklą pradėję renginiai buvo skirti skirti Martyno Vainilaičio mitologinei poemai „Bruknelė“ ir pagal ją kompozitoriaus Jono Tamulionio sukurtai operai tuo pačiu pavadinimu. Šiuose renginiuose aktyviai dalyvavo vaikai iš trijų ugdymo įstaigų: Vilniaus „Vyturio“ pradinės mokyklos pradinių klasių moksleiviai, vadovaujami mokytojų Liucinos Truskauskaitės ir Neringos Vaškevičiūtės, Salininkų vidurinės mokyklos mokiniai, kuriuos ruošė mokytoja Aušra Silickienė ir VŠĮ „Gelbėkit vaikus“ Salininkų vaikų dienos centro „Šaltinis“ auklėtiniai, vadovaujami mokytojos Vitalijos Zaleckienės. Pastariesiems, socialiai remtiniems, vaikams LNOBT padovanojo bilietus į vasario 21 d. rodytą operą „Bruknelė“. Projekte dalyvavę moksleiviai ne tik perskaitė Martyno Vainilaičio mitologinę poemą, kad spektaklį žiūrėtų tinkamai pasiruošę, bet ir patys pastatė savo du skirtingus spektaklius, bei surengė savo piešinių parodą „Bruknelės“ tema.
Taigi, vasario 21 d. projekte dalyvavę moksleiviai smalsiai keliavo klaidžiais operos teatro koridoriais, vedami Operos ir baleto teatro edukacinių projektų koordinatorės Sofijos Jonaitytės, o po įspūdžių kupinos ekskursijos žiūrėjo operą „Bruknelė“ LNOBT scenoje. Po spektaklio vaikai ir mokytojos bendravo su ką tik scenoje matytais personažais – operos solistais bei operos kūrėjais. Į gausius publikos klausimus atsakinėjo, o vėliau autografus dalino Joana Gedmintaitė (Uogelė Bruknelė), Rafailas Karpis (Nykštukas Dzingutis), Liudas Norvaišas (Monas Miškinis), Eugenija Klivickaitė (Saulutė Močiutė), Jovita Vaškevičiūtė (Ragana Piesta) operos režisierius Gytis Padegimas, dirigentas Alvydas Šulčys, operos dailininkė Birutė Ukrinaitė ir kompozitorius Jonas Tamulionis.
O vasario 28 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos parodų salėje savo paruoštus spektaklius pagal Martyno Vainilaičio mitologinę poemą „Bruknelė“ jau vaidino moksleiviai, o jų žiūrovais buvo operos solistai. Tądien popietė prasidėjo Adomo Mickevičiaus viešosio bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo centro Vaikų aptarnavimo grupės vadovės Martos Rudytės sveikinimu ir pasakojimu apie poeto Martyno Vainilaičio gyvenimą ir kūrybą. Susirinkusieji sužinojo, kad mitologinei poemai „Bruknelė“ parašyti ir apipavidalinti prireikė beveik dešimties metų!
Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos laiptinėje ir Vaikų literatūros skyriuje eksponuojami vaikų piešiniai skirti Martyno Vainilaičio „Bruknelei“. Parodoje taip pat yra darbų iš LNOBT organizuoto piešinių konkurso „Pasitikime Bruknelę!“, surengto operos premjerai 2010 m.
Tikimės, jog tai gražios tradicijos pradžia.
2012 03 07

Naujienlaiškio prenumerata

Loading