LNOBT ruošiasi ne tik artėjančioms spektaklių premjeroms, bet ir antrajam naujų choreografinių kompozicijų projektui „Kūrybinis impulsas II“. Jo rezultatus publika išvys birželio 2 d. koncerte LNOBT Didžiojoje salėje. Vasario 20 d. jaunieji baleto menininkai teatre pristatė savo siūlomų kompozicijų eskizus.
„Kūrybinio impulso“ iniciatorius, LNOBT Baleto trupės meno vadovas Krzysztofas Pastoras, tardamas įžangos žodį pasidžiaugė, jog pirmasis „Kūrybinis impulsas“ 2012-ųjų birželį buvo napaprastai sėkmingas, sulaukė didelio publikos dėmesio ir davė puikių kūrybinių rezultatų. „Žinau, kad buvo sunku, buvo daug skeptikų, tačiau rezultatas pranoko visus lūkesčius. Naujovėms reikia drąsos. Šio projekto tikslas, kad po dviejų trijų metų išugdytume įdomų lietuvių choreografą, gebantį jau kurti didelius baleto pastatymus šio teatro scenai, “ – sakė K. Pastoras.
Antrajam „Kūrybinio impulso“ projektui pateikti devyni nauji sumanymai. Vasario 20-ąją buvo pristatyti penki iš jų.
Projekto naujokė, tačiau Lietuvos šiuolaikinio šokio scenoje savo vardą jau turinti Loreta Juodkaitė kuria choreografinę kompoziciją pagal W. A. Mozarto muziką. Pasak kūrėjos, 10–15 min trukmės miniatiūros centre – žmogus, jo priklausomybė nuo savo emocijų, nuo agresijos savyje. W. A. Mozarto „Lacrimosa“ iš „Requiem“ bus derinama su šiuolaikine elektronika, mat „grynu“ pavidalu ši muzika „per stripri“, pasak kūrėjos, ir gožtų patį šokį. L. Juodkaitės kompoziciją atliks 10 šokėjų.
L. Juodkaitė: „Mokausi kurti choreografiją didelei scenai, baleto šokėjams, man, pratusiai dirbti šiuolaikinio šokio srityje, tai didelis išbandymas.“ „Tai didelis šansas“, – replikavo į tai K. Pastoras.
Pirmą kartą „Kūrybiniame impulse“ dalyvaus ir choreografė Erika Vizbaraitė. Jos kompoziciją „Vandenyje“ pagal Ritos Mačiliūnaitės muziką atliks Eligijus Butkus ir Rūta Juodzevičiūtė. „Vandenyje“ bus šokama amžinai aktualia tema – apie ryšį tarp vyro ir moters. Kompozicijoje bus naudojamos ir vaizdo projekcijos.
Davidas Isaacas Evansas 6 minučių choreografiją kuria pagal amerikiečių minimalisto Philipo Glasso muziką. Numatomi atlikėjai – Haruka Ohno, Grytė Svimaitė, Kristina Gudžiūnaitė ir Voicechas Žuromskas. Pasak Evanso, jis remsis akademine baleto technika, bus šokama su puantais.
Į choreografijos naujokų gretas įsiliejusi Greta Gylytė trumputę trijų–keturių minučių miniatūrą kurs drauge su didžėjumi Linu Strockiu (DJ Few Nolder), kuris gyvai scenoje miksuos garsus. Pasak Gylytės, melodijos stoką muzikoje kompensuos melodija šokyje. Šoks Grytė Svimaitė.
Antrą kartą „Kūrybiniame impulse“ dalyvaujantys Olga Konošenko ir Igoris Zaripovas drauge kurs miniatiūrą apie baleriną ir kareivėlį. Maždaug 10 minučių trukmės kompozicijoje šoks ir pati Olga (Balerina), taip pat pasirodys Inga Cibulskytė, įkūnysianti Blogį, bei dar keturi šokėjai vyrai.
Taip pat „Kūrybiniame impulse II“ pareiškė norą dalyvauti projekte debiutuojanti Vaida Šniurevičiūtė (su kompozicija „Nejuokaukit, nėra žodžio MES“ pagal Jono Hopkinso muziką), Martynas Rimeikis (jo kompoziciją „Belaukiant Godo“ pernai ypač palankiai įvertino kritikai), Živilė Baikštytė (choreografinė miniatiūra pagal Chancha Via Circuito-Cumbin De Las Aves muziką) bei svečiai iš svetur - Julija Diatko ir Konstantinas Kuznecovas (Duetas pagal Dolce Pontes (Fado) muziką).
Jauniesiems menininkams, kaip ir pernai, talkins scenografas Marijus Jacovskis, šviesų dailininkas Levas Kleinas ir kiti padėjėjai.
2013-02-25