success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Prieš legendinę „Traviatą“ LNOBT pagerbs Metų solistus

Taip, kaip į Europą, matyt, neateitų Kalėdos, jei neskambėtų Fr. Gruberio „Tyli naktis“, taip, matyt, į Lietuvą neateitų Naujieji metai, jei nesuskambėtų garsioji G. Verdi Traviatos Užstalės daina... Nuo pat 1920 m. gruodžio 31-osios tik porą metų gyvenome be šios operos teatro repertuare, tad teisėtai vadiname ją nacionaline lietuvių opera. Ją sudainuoti gali beveik kiekvienas operos mėgėjas, ir tuo labiau operos teatro solistas ar orkestro artistas, o garsioji Užstalės daina dažnai tiesiog užstalėje ir dainuojama... Visą 20 a., iki pat 2002 m. Naujuosius metus sutikdavome šampano taures keldami su Violeta ir Alfredu... Ir vėl, gruodžio 30 d., teatras kviečia į Traviatą. Šiemet – tai ypatingas, išskirtinis spektaklis ne vien tuo, kad jame dainuos pasaulio operos elito atstovaii Katerina Tretyakova (Vokietija) ir Otar Jorjikia (Gruzija), bet ir tuo, kad žiūrovai turės galimybę dalyvauti teatro metų įvykyje - prieš spektaklį, scenoje, įvyks iškilminga Metų solistų apdovanojimų ceremonija.

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras tęsia penkioliktus metus gyvuojančią tradiciją išrinkti ir apdovanoti geriausius metų operos ir baleto solistus. Tad šiemet išrinkti 2016-ųjų metų laureatai – Metų operos solistas ir Metų baleto solistas bei operos ir baleto Viltys. Šiemet jau trečiąjį kartą mūsų geriausius tituluojame Metų solistais, o apdovanojimus jiems steigė privatūs mecenatai. Simbolinių skulptūrėlių autorė keramikė Violeta Ganusauskienė.

Metų operos solistės apdovanojimą šiais metais pelnė mecosopranas Eglė Šidlauskaitė už sukurtą Eboli vaidmenį Giuseppes Verdi operoje „Don Karlas“ . Piniginę premiją šiam apdovanojimui įsteigė p. Nerija Kasparienė.

Metų baleto soliste išrinkta Olga Konošenko už Eglės vaidmenį E. Balsio balete „Eglė žalčių karalienė“ ir Mersedes vaidmenį L. A. Minkaus balete „Don Kichotas“. Šio apdovanojimo steigėja – ilgametė LNOBT baleto trupės rėmėja p. Raminta Kuprevičienė.

Metų operos vilties apdovanojimą pelnė sopranas Aistė Pilibavičiūtė už Miuzetės vaidmenį G. Puccini operoje „Bohema” ir Fraskitos vaidmenį G. Bizet operoje „Karmen”.

2016-ųjų Metų baleto vilties premija šiemet buvo padalinta dviems jauniems baleto solistams – Jeronimui Krivickui ir Jonui Lauciui. J. Krivickas ją pelnė už Rivaleno vaidmenį balete „Tristanas ir Izolda”, Žilvino – balete „Eglė žalčių karalienė”, Romeo – „Romeo ir Džuljeta”, J. Laucius – už Zygfrydo vaidmenį balete „Gulbių ežeras” ir Karaliaus Marko balete „Tristanas ir Izolda”.
Operos ir baleto Vilčių apdovanojimų premijas įsteigė LNOBT Paramos fondas Orfėjo lyra, fondo direktorė Nijolė Galinienė.


LNOBT informacija


2016 12 28

 

Naujienlaiškio prenumerata

Loading