success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Prieš „Bohemos“ premjerą – padėka Aušros Vartų Madonai

Naujųjų vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre – premjera. Gruodžio 31-ąją publika išvys naują Giacomo Puccini operos „Bohema“ spektaklį. Premjeros išvakarėse jį spaudos konferencijoje pristatė spektaklio kūrėjai – režisierė bei pastatymo koncepcijos autorė Cristina Mazzavillani Muti ir dirigentas Nicola Paszkowski – bei vienas iš Ravenos festivalio meno vadovų Angelo Nicastro ir LNOBT vadovas Gintautas Kėvišas. „Bohema“ yra LNOBT ir Ravenos festivalio (Italija) koprodukcija.

Režisierė Cristina Mazzavillani Muti, prieš 27 metus įsteigusi Ravenos festivalį ir iki šiol jam vadovaujanti, su Lietuvos teatru susipažino 2007 m., kai LNOBT į Raveną atvežė Eimunto Nekrošiaus režisuotą R. Wagnerio operą „Valkirija“. Užsimezgusi draugystė davė vaisių, parengtas bendras „Bohemos“ pastatymas. Jo premjera Ravenoje įvyko gruodžio 9 d.

Pirmąsias premjeras Vilniuje gruodžio 31 ir sausio 2 d. dainuos Ravenoje suformuota itališkoji solistų sudėtis – jauni dainininkai. Viena iš Ravenos festivalio misijų, palaikomų ir C. Mazzavillani Muti sutuoktinio, dirigento Riccardo Muti, yra jaunų talentų paieška ir palaikymas. Ravenoje „Bohemos“ spektakliams akompanavo R. Muti įkurtas Luigi Cherubini jaunimo orkestras, dirigavo su R. Muti dirbantis dirigentas N. Paszkowsky. Jis diriguos ir du pirmuosius spektaklius Vilniuje.

Režisierė repetavo ir su lietuviškąja solistų sudėtimi, o paklausta, kuo skiriasi italų ir lietuvių dainininkai, atsakė: „Tik tarimu.“ Tiek italai, tiek lietuviai dainuoja tą pačią G. Puccini muziką, o geras dainavimas tautybės neturi.

Beje, rengdamasi premjerai Vilniuje, italų režisierė rado laiko aplankyti ir Aušros Vartų Mergelės Marijos ikoną, mat žavisi Lietuvos sostinės paveldu. (Vaizdo interviu su C. Mazzavillani Muti galima pasižiūrėti ČIA.) 

Vienas Ravenos festivalio vadovų Angelo Nicastro papasakojo, jog „Bohema“ Ravenoje buvo dalis trilogijos: ją greta operos spektaklio sudarė sceninis divertismentas „Mimì é una civetta“ („Mimi – koketė“) operos temomis, aranžuotomis ir atliekamomis roko, populiariosios muzikos ir čigoniškojo džiazo stiliais, bei G. Puccini arijų rečitalis. Pastarąjį surengė kaip pianistas pasirodęs Riccardo Muti – jis akompanavo jauniems solistams bei Annai Netrebko.

LNOBT vadovas G. Kėvišas papildė, kad iki tol garsųjį dirigentą prie fortepijono galima buvo išvysti tik prieš gerą 20 metų, kai R. Muti akompanavo Luciano Pavarotti.

Gruodžio 31 ir sausio 2 d. dainuos Benedetta Torre, Maria Mudryak, Alessandro Scotto Di Luzio, Matias Tosi, Daniel Giulianini, Luca Dall’Amico, Giorgio Trucco, Graziano Dalla Valle, Ivan Merlo.
Antroji solistų sudėtis: Joana Gedmintaitė, Viktorija Miškūnaitė, Tomas Pavilionis, Dainius Stumbras, Šarūnas Šapalas, Egidijus Dauskurdis, Arūnas Malikėnas, Vladas Bagdonas, Mindaugas Jankauskas.

Spektaklio scenovaizdis kuriamas projekcijų ir šviesų pagalba. Projekcijų dailininkas Davidas Loomas (Italija), šviesų dailininkas Vincent’as Longuemare’as (Prancūzija), kostiumų dailininkas Alessandro Lai (Italija), vaizdo projekcijų programuotojas Davide Broccoli (Italija).
Choro meno vadovas Česlovas Radžiūnas, dirigentas Julius Geniušas. Pastatymo muzikos vadovas ir dirigentas Robertas Šervenikas.

2015 12 31

Naujienlaiškio prenumerata

Loading