Pradžia
en

Prancūzišką operos „Žydė“ dvasią sutvirtins tenoras Gilles Ragon

Daugiau nei po metų pertraukos į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro sceną sugrįžta vienas subtiliausių teatro pastatymų, Jacques’o Fromentalio Halevy opera „Žydė“. Ne tik Lietuvos, bet ir užsienio publiką žavintis garsaus operų režisieriaus ir scenografo Günterio Krämerio pastatymas per tą laiką nukeliavo net iki Geteborgo operos Švedijoje, kur „Žydė“ buvo rodoma praeitą pavasarį.

Į Vilnių spektaklis sugrįžta su malonia staigmena publikai – pagrindinį Eleazaro vaidmenį atliks pripažintas prancūzų tenoras ir aktorius Gilles Ragon.

Tikru prancūzų operos žinovu vadintinas atlikėjas yra įvairiapusis menininkas, kurio repertuaras aprėpia tiek prancūzų baroko muziką, tiek W. A. Mozarto operas, tiek klasikinį XIX a. operos repertuarą bei šiuolaikinius veikalus. 

Savo karjerą Gilles Ragon pradėjo kaip senosios ir baroko muzikos atlikėjas, dalyvaudamas garsių ir autoritetingų drigentų Williamo Christie, Marco Minkovskio, Jeano Claude’o Malgoire’o ir Philippe’o Herreweghe’o diriguojamų Marco Antoine’o Charpentier, Jeano Baptiste’o Lully, Marino Marais, Jeano Philippe’o Rameau operų pastatymuose bei įrašuose.

Vis dėlto lygiai taip pat laisvai ir sklandžiai G. Ragonui sekėsi interpretuoti ir XIX a. repertuarą, ypač prancūzų operas, kurių atlikimo ekspertu solistą galima vadinti be išlygų. G. Ragon atlieka pagrindines tenoro partijas ne tik plataus populiarumo sulaukusiose operose – George’o Bizet „Karmen“, Jules’io Massenet „Manon“ ir „Verteris“, Jacques’o Offenbacho „Hofmano istorijos“, bet ir rečiau statomuose veikaluose – J. Offenbacho „Didžioji kunigaikštienė Gerolštein“, Charles’io Gounod „Mireille“ ar Léo Delibes’o „Lakmė“.

Eleazaras J. F. Halevy operoje „Žydė“ yra vienas pagrindinių G. Ragono vaidmenų. Pastaruosius keletą metų solistas Eleazarą ne kartą dainavo prestižinėse Drezdeno „Semperoper“ ir Štutgarto operos teatro scenose.

Taip pat solistui teko dainuoti Valstybinėje Berlyno operoje, Ženevos „Grand Théâtre“, Zalcburgo festivalyje, Lisabonoje, Paryžiaus Garnier ir Bastilijos operose, Tulūzos Kapitolijaus teatre, Avinjone, Bordo, Lijone, Strasbūre ir kitur.

Vilniuje Gilles Ragon dainuos abiejuose „Žydės“ spektakliuose vasario 21 ir kovo 25 d. ir praturtins savo vaidmenimis šioje operoje pripažinimą pelniusių lietuvių solistų ansamblį. Rachelę dainuos 2014 metų geriausia operos soliste išrinkta Joana Gedmintaitė, Princesę Eudoksiją – už šį vaidmenį „Auksinį scenos kryžių“ pelniusi Regina Šilinskaitė, kuri dainuoti Eudoksiją buvo pakviesta ir į „Žydės“ spektaklius Geteborge praeitų metų balandžio ir gegužės mėnesiais. Princo Leopoldo vaidmenį atliks Kęstutis Alčauskis. Taip pat dainuos Liudas Norvaišas, Arūnas Malikėnas ir Deividas Staponkus. Diriguos Martynas Staškus.

2015 02 19