Pradžia
en

„Pokalbiai prieš uvertiūrą“: LNOBT ragina į spektaklius atvykti anksčiau

„Pokalbiai prieš uvertiūrą“: LNOBT ragina į spektaklius atvykti anksčiau

Švęsdamas 100-ąjį sezoną, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras atsigręžė į daugelyje pasaulio teatrų gyvuojančią susitikimų prieš spektaklius tradiciją. Nuo šiol žiūrovai, atvykę į teatrą ankstėliau, turi galimybę dalyvauti „Pokalbiuose prieš uvertiūrą“: aptarti scenoje laukiantį vaidinimą su muzikologais, operos kritikais, atlikėjais arba autoriais.

Pirmasis antrojo pusmečio susitikimas laukia jau šį trečiadienį, kovo 4 dieną – prieš įspūdingą „Turandot“ spektaklį su publika susitiks ir apie režisieriaus Roberto Wilsono teatrinės kūrybos aspektus pasakos jo mokinė, teatro ir kino režisierė, dizainerė, prodiuserė Gintarė Minelgaitė.

„Pokalbiai prieš uvertiūrą“ šį pusmetį numatomi:

  • Kovo 4 d. prieš G. Puccini operą „Turandot“
  • Kovo 20 d. prieš G. Verdi operą „Ernanis“
  • Kovo 25 d. prieš B. Bartóko baletą „Stebuklingas mandarinas“ ir operą „Mėlynbarzdžio pilis“
  • Balandžio 2 d. prieš P. Čaikovskio operą „Eugenijus Oneginas“
  • Balandžio 8 d. prieš R. Mačiliūnaitės baletą „Amžinybė ir viena diena“
  • Balandžio 16 d. prieš J. Massenet operą „Manon“
  • Balandžio 29 d. prieš M. Urbaičio baletą „Procesas“

Vakarais, kai rengiami „Pokalbiai prieš uvertiūrą“, LNOBT paradinės durys žiūrovams atsiveria nuo 17:30 val. Tad prieš turiningus pašnekesius teatro fojė galėsite paskanauti kavos ar garsiojo „Operos“ karšto šokolado. Susitikimų Marmurinėje fojė pradžia – 17.45 val.

Tikimės, kad „Pokalbiai prieš uvertiūrą“ padės žiūrovams išsamiau pažinti LNOBT scenoje rodomus veikalus, kryptingai sutelkti dėmesį į kertines rodomų pastatymų savybes bei didžiausio atlikėjų virtuoziškumo reikalaujančias kūrinių vietas. O tuo pačiu paskatins publiką nuosekliau domėtis baleto ir operos pasauliu bei tapti ne tik žiūrovais, bet ir žinovais.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading