Pradžia
en

Pasitikite pavasarį su Milano „La Scala“ teatro orkestru

Ar laukiate pavasario? Jei taip, jau dabar vertėtų pasirūpinti jo ypatingomis sutiktuvėmis. Kovo 5 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre koncertuos vienas prestižiškiausių pasaulio kolektyvų – garsiojo Milano „La Scala“ teatro orkestras („Filarmonica della Scala“), kuris pristatys spalvingą itališkos tematikos muzikos programą.

Diriguojamas pasaulio dirigentų elitui priskiriamam Myung-Whun Chungui, orkestras atliks tris klasikos šedevrus – tai žaižaruojanti Gioachino Rossini operos „Italė Alžyre“ uvertiūra, Felixo Mendelssohno Simfonija Nr. 4 „Itališkoji“ bei Sergejaus Prokofjevo siuita „Romeo ir Džiuljeta“.

Iš 135 muzikantų sudarytas „Filarmonica della Scala“ orkestras jau seniai peržengė operos žanro ribas ir įsitvirtino garsiausių pasaulio orkestrų žvaigždyne kaip puikus simfoninės muzikos interpretuotojas. Išskirtinis šio kolektyvo bruožas – tai netikėtas, subtiliu minkštumu nuspalvintas instrumentų skambesys, nepaprastai įtaigiai perteikiantis tiek dramines operos nuotaikas, tiek simfoninės muzikos gelmes, žavintis klausytojus visame pasaulyje.  

„Filarmonica della Scala“ orkestrą 1982 metais įkūrė „La Scala“ operos teatro muzikantai ir dirigentas Claudio Abbado. Pirmąsias tarptautines naujojo kolektyvo gastroles surengė Carlo Maria Giulini, dirigavęs daugiau nei 90 orkestro koncertų. 1987–2005 metais orkestro pagrindinis dirigentas buvo Riccardo Muti – šio menininko dėka dar labiau sutvirtėjo meninė „Filarmonica“ branda, orkestras tapo nuolatiniu svečiu geriausiose pasaulio koncertų salėse. Orkestras taip pat užmezgė darnius bendradarbiavimo ryšius su tokiais dirigentais, kaip George’as Prêtre’as, Lorinas Maazelis, Wolfgangas Sawallischas, Semyonas Bychkovas, Zubinas Mehta, Gianandrea Noseda, Seiji Ozawa, Antonio Pappano, Esa-Pekka Salonenas ir daugelis kitų.

Tarp svarbiausių orkestro pastarųjų metų įvykių – debiutas JAV su dirigentu Riccardo Chailly (2007), Kinijoje – su Myung-Whun Chungu, sugrįžimas į Vienos „Musikverein“ salę drauge su Daniele Gatti (2008).

2015 m. kovą, šalia koncerto Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, „Filarmonica“ taip pat apsilankys Amsterdamo „Concertgebouw“ salėje, o birželyje dalyvaus ypatingame simboliniame koncerte Sarajeve – taikos šventėje, skirtoje 20-osioms Bosnijos konflikto pabaigos metinėms. 

Milano „La Scala“ teatro orkestro koncertas tęsia nuo 2010 m. LNOBT vykdomų ambicingų projektų programą, kurios tikslas pristatyti Lietuvos publikai garsiausius pasaulio atlikėjus – orkestrus ir solistus. Tarp praeitų metų renginių minėtini Londono simfoninio orkestro ir smuikininko Leonido Kavakoso koncertas bei Zubino Mehtos diriguojamo Izraelio filharmonijos orkestro pasirodymas su operos primadona Violeta Urmana. 

2015 02 13