Pradžia
en

„Pachita“ ir „Bolero“: tobulas grožis prieš banguojančią aistrą

„Pachita“ ir „Bolero“: tobulas grožis prieš banguojančią aistrą

Vienaveiksmiai baletai „Pachita“ ir „Bolero“, pernai pristatyti vasaros festivalyje „LNOBT Open“, nuo šiol bus rodomi teatro repertuare po LNOBT stogu. Premjeriniuose spektakliuose šį savaitgalį šoka ir seniai publikos pamilti, ir scenos karjerą pradedantys artistai.

Baleto klasiko Mariuso Petipa 19 a. viduryje sukurta „Pachitos“ choreografija puikiai dera su šiuolaikiniu vizualiniu sprendimu, kurį pasiūlė LNOBT baleto meno vadovas Martynas Rimeikis ir kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius. Jų Grand pas classique versija iš Ludwigo A. Minkaus baleto „Pachita“ primena tyrą, švelniai rožinį žiedą iš amžinojo tobulybės pavasario.

Vieniems juo užtenka grožėtis, o kiti turi puikią progą vertinti klasikinio baleto šokėjų meistriškumą. Juolab scenoje pasirodo tiek milžinišką scenos patirtį sukaupę artistai (Anastasija Čumakova, Olga Konošenko, Haruka Ohno, Kristina Gudžiūnaitė, Genadijus Žukovskis), tiek ir pirmuosius sezonus scenoje matomi atlikėjai (Marija Kastorina, Jade Longley, Marine Pontarlier, Edvinas Jakonis ir kt.).

Visiškai priešinga, aistringai konfliktuojančia dvasia alsuoja choreografo Krzysztofo Pastoro „Bolero“ pagal gerai žinomą Maurice'o Ravelio muziką. Į repertuarą grąžinamas 2015 m. sukurtas šokio spektaklis Lietuvoje jau turi ir savo atlikėjų istoriją, kurioje „Auksiniu scenos kryžiumi“ spindi solistų Gretos Gylytės ir Eligijaus Butkaus duetas. Šįmet ugningąjį „Bolero“ šoka Olesia Šaitanova ir Jeronimas Krivickas, O. Konošenko ir Ernestas Barčaitis, G. Gylytė ir Jonas Laucius.

Spektakliuose groja LNOBT simfoninis orkestras, diriguojamas Modesto Barkausko.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading