Pradžia
en

Operoje „Traviata“ – jaunos solistės Viktorijos Miškūnaitės debiutas

Prisiekę operos gerbėjai turėtų atkreipti ypatingą dėmesį į lapkričio 2 d. spektaklį „Traviata“ Nacionaliniame operos ir baleto teatre. Tą vakarą Lietuvos operos metraštį papildys 31-oji Violeta nacionalinio teatro scenoje. Pirmą kartą pagrindinį gražiausios Paryžiaus kurtizanės Violetos Valeri vaidmenį jaudinančioje Giuseppe’s Verdi operoje atliks jauna, bet jau spėjusi puikiai užsirekomenduoti solistė Viktorija Miškūnaitė.

Tik prieš metus, 2012-aisiais, baigusi vokalo studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Viktorija Miškūnaitė gruodį jau debiutavo pagrindiniu Rozalindos vaidmeniu Johanno Strausso operetėje „Šikšnosparnis“ LNOBT.

Ir publika, ir kritika netruko atkreipti dėmesį į stipraus, gražiai išlavinto balso solistę. Buvo girdėti turtinga balsinė prigimtis bei puiki J. Miškūnaitės mokykla. LMTA ji studijavo doc. Astos Krikščiūnaitės solinio bei Juditos Leitaitės ir prof. Vladimiro Prudnikovo kamerinio dainavimo klasėse. Taip pat pusę metų V. Miškūnaitė stažavosi Štutgarto valstybinės aukštosios muzikos ir vaizduojamųjų menų mokyklos Operos studijoje pas vokalo pedagogę Sylvią Konczą.

V. Miškūnaitės biografiją puošia ir pergalės konkursuose, tačiau solistė to nesureikšmina: „Sėkmė – santykinis dalykas. Stengiuosi nesureikšminti prizų ir vardų, galvoju tik apie profesinį augimą. Neslėpsiu, esu ambicinga, mėgstu dirbti, džiaugiuosi, kai turiu įvairios kūrybinės veiklos.“
2007 m. V. Miškūnaitė laimėjo antrąją vietą Zenono Paulausko jaunųjų atlikėjų konkurse ir trečiąją – tarptautiniame konkurse „Daina miestui“, 2010 m. pelnė antrąją premiją Vincės Jonuškaitės-Zaunienės ir „Beatričės“ konkursuose, mielai vyksta į meistriškumo kursus.

Lapkričio 2 d. spektaklyje „Traviata“ taip pat dainuos Edmundas Seilius, Dainius Stumbras, Vilhelma Mončytė, Dovilė Kazonaitė, Tomas Pavilionis, Eugenijus Chrebtovas, Egidijus Dauskurdis, Vytautas Bakula, Jonas Valuckas ir kiti.
Dirigentas Robertas Šervenikas.
Martyno Aleksos nuotraukose: Viktorija Miškūnaitė – Rozalinda operetėje „Šikšnosparnis“

2013 10 29