Pradžia
en

Operoje „Skrajojantis olandas“ – pasaulyje garsus bosas Egils Silinš


Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras vienintelį kartą šį sezoną vasario 2 d. rodys Richardo Wagnerio operą „Skrajojantis olandas“. Garsios amerikiečių režisierės Francescos Zambello sukurtame įspūdingame spektaklyje pagrindinį Olando vaidmenį dainuos tarptautinėje scenoje pripažintas latvių bosas Egilis Silinis (Egils Silinš). Taip pat dainuos Sandra Janušaitė, Egidijus Dauskurdis, Vytautas Kurnickas, Audrius Rubežius, Laima Jonutytė. Diriguos Gintaras Rinkevičius.

Šiuo metu vienas garsiausių pasaulyje latvių dainininkų, bosas-baritonas Egilis Silinis scenoje debiutavo 1988 m. gimtojoje Rygoje, sukūręs Mefistofelio vaidmenį to pat pavadinimo Arrigo Boito operoje. Netrukus buvo pakviestas dainuoti Frankfurto (Vokietija) ir Bazelio (Šveicarija) operos treatruose, o 1996 m. Vienos „Volksoper“ teatre įspūdingai įkūnijo Mefistofelį Charles’o Gounod operoje „Faustas“ ir tapo šio teatro solistu. Čia sukūrė ir Boriso Godunovo vaidmenį garsaus operų režisieriaus Harry Kupferio statytame spektaklyje.

Lygiagrečiai Egilis Silinis debiutavo prestižinėje Vienos valstybinės operos scenoje, dainuodamas Vincenzo Bellini „Puritonuose“. Vėliau čia sukūrė pagrindinius vaidmenis operose „Mefistofelis“, „Ernani“, „Liučija di Lamermur“, „Somnanbula“, „Karmen“, „Sicilijos mišparai“.

Platų tarptautinį pripažinimą solistui pelnė pasirodymas garsiajame Bregenco vasaros festivalyje (Austrijoje), kur solisto ryškiai įkūnytą Demoną to pat pavadinimo Nikolajaus Rubinšteino operoje įvertino ir publika, ir kritikai. Vėliau Silinis dainavo ir prestižiniuose Savonlinos (Suomija) bei Glaindborno (Jungtinė Karalystė) operos festivaliuose.
Nuolat sugrįždamas į Latvijos nacionalinės operos sceną, Egilis Silinis yra pasaulio pilietis, kurį gali išgirsti tiek Milano „La Scala“, tiek Niujorko „Metropolitan Opera“ ar Sankt Peterburgo Marijos teatre, jis dainuojoa Barselonos „Teatro del Liceu“, Hamburgo valstybinėje, Londono karališkojoje, Čikagos operose ir kitur.

Jam yra dirigavę tokie battos meistrai, kaip Zubinas Mehta, Ricardo Mutti, Seiji Ozawa, Colinas Davisas, Nikolausas Harnoncourt’as, Mstislavas Rostropovičius, Christophas von Dohnányi, Andris Nelsonas, Genadijus Roždestvenskis, mūsų Gintaras Rinkevičius ir kt.

Iš dainininko repertuare esančių 70 vaidmenų pastaraisiais metais ypatingą vietą užima Richardo Wagnerio ir Richardo Strausso operų herojai (Votanas, Klingzoras, Johananas, Orestas ir kt.), o „Skrajojantis olandas“ yra dainuojamas bene dažniausiai. Silinio Olandas yra skambėjęs svarbiausiose Madrido, Berlyno, Drezdeno, Vienos, Briuselio, Rygos, o taip pat ir Vilniaus operos scenose. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre Egilis Silinis dainavo Olandą ir pernai, o dabar turime galimybę išgirsti garsųjį solistą Vilniuje dar kartą.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading