success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Operoje „Kunigaikštis Igoris“ pasirodys ir žymiausia dambrelių virtuozė iš Jakutijos

Lapkričio 22 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre rodomas gastrolinis Aleksandro Borodino operos „Kunigaikštis Igoris“ spektaklis iš tolimosios Sachos žemės (Jakutijos). Jis ypatingas ne tik todėl, kad šią operą į Lietuvą atveža bene šiauriausias pasaulio operos teatras. Spektaklis unikalus dar ir tuo, jog jame greta operos solistų pasirodys ir tradiciniu Šiaurės instrumentu – dambreliais – grojanti virtuozė Julijana Krivošapkina, laikoma viena iš geriausių pasaulyje šio instrumento atlikėjų.

Sachos (Jakutija) Respublikos valstybinio operos ir baleto teatro parengtas „Kunigaikščio Igorio“ pastatymas, pasak jo kūrėjų, pateikia siužetą ne iš įprastos slaviškosios rusiškosios, bet iš tiurkiškosios perspektyvos. Todėl ypač ryškios šiame pastatyme scenos, susijusios su poloviečiais (plačiai žinomus „Poloviečių šokius“ pastatė prancūzų choreografas Régis Obadia). Neeuropinio kolorito sustiprinimui statytojai įvedė net naują personažę – Metraštininkę Udaganę („udagan“ jakutiškai reiškia moterį šamanę), kurią ir įkūnys žymioji dambrelių virtuozė Julijana Krivošapkina.

Įdomu, kad šio „Kunigaikščio Igorio“ pastatymo pirmoji premjera 2015 m. įvyko Kinijoje – Pekine, ir tik po to ji buvo parodyta Jakutske. Prie spektaklio kūrimo ir įgyvendinimo prisidėjo ne tik Sachos VOBT menininkai, bet ir Peterburgo Marijos teatro bei Maskvos muzikinės scenos atstovai.

Minėdamas savo veiklos jubiliejų, Sachos operos teatras šiais metais leidosi į didelio masto gastroles Europinėje Rusijos dalyje bei užsienyje. Teatras mini savo gyvavimo 25-metį – 1991 m. jau keletą dešimtmečių gyvuojančiam muzikiniam teatrui buvo suteiktas Valstybinio operos ir baleto teatro statusas. Tiesa, muzikinio teatro ištakos Jakutijoje siekia ketvirtąjį XX a. dešimtmetį (prie jų, be abejo, prisidėjo ir į šį atšiaurų kraštą ištremti menininkai). 2001 m. teatrui suteiktas Jakutijos rašytojo, pirmųjų nacionalinės tematikos muzikinių spektaklių libretų autoriaus Suoruno Omolloono (Dmitrijaus Sivcevo) vardas.

Praeitą savaitę Sachos VOBT „Kunigaikštį Igorį“ parodė Maskvos didžiajame teatre. Spektaklyje apsilankė ir Lietuvos Respublikos ambasados vyriausioji specialistė Audronė Kantauskaitė. Pasak jos, „Kunigaikštis Igoris“ – įspūdingas spektaklis: sudomino tautinis koloritas, įdomūs režisūriniai sumanymai, dambrelių skambesys, šamano pasirodymas. Anot ambasados specialistės, rusų klasika, persipynusi su Jakutijos tautine kultūra, nė kiek nenuskurdino operos; atvirkščiai, suteikė kūriniui įdomesnio skambesio ir netgi patrauklumo.

„Kunigaikštį Igorį“ dainuos pripažinti Sachos valstybinio operos ir baleto teatro solistai bei kviestiniai operos dainininkai: Jurijus Baiševas (Kunigaikštis Igoris), Praskovja Gerasimova (Jaroslavna), Nikolajus Popovas (Vladimiras Igorevičius), Andrejus Valentijus (Kunigaikštis Galickis, Baltarusijos nacionalinio akademinio teatro solistas), Askaras Abdrazakovas (Chanas Končakas, Sankt-Peterburgo Marijos teatro solistas), Ivanas Stepanovas (Chanas Gzakas), Liudmila Kuzmina (Končakovna), Marina Silina (Poloviečių mergaitė) ir kiti solistai. Sachos valstybinio operos ir baleto teatro orkestrui diriguos Alevtina Joffe.

2016 11 21

Naujienlaiškio prenumerata

Loading