success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Operoje “Eugenijus Oneginas” – dar negirdėtas Lenskis

Balandžio 12 d. operos spektaklyje „Eugenijus Oneginas“ Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre Lenskio partiją atliks solistas iš Sankt Peterburgo Surenas Maksutovas. 

Nors Lietuvos teatre S.Maksutovas dainuos pirmą kartą, ilgų repeticijų prieš pasirodymą jam greičiausiai neprireiks. Mat Vilniuje rodomas rusų režisieriaus Vasilijaus Barchatovo 2012 m. sukurtas Piotro Čaikovskio operos pastatymas, o 2014 m. tas pats režisierius pristatė panašų, tik šiek tiek modifikuotos scenografijos „Eugenijų Oneginą“ Sankt Peterburgo Michailovo operos teatre. 

Būtent šio teatro, dar vadinamo „antrąja Peterburgo opera“, trupės narys jau šešerius metus yra S.Maksutovas. Ten jis yra vienas iš Lenskio partijos atlikėjų, Tatjaną premjeriniuose spektakliuose Sankt Peterburge dainavo tada dar būsimoji režisieriaus V.Barchatovo žmona Asmik Grigorian, o komiškųjų Trikė kupletų atlikti buvo pakviestas LNOBT solistas Rafailas Karpis, kuris kartu su S.Maksutovu dainuos ir artėjančiame „Eugenijaus Onegino“ spektaklyje Vilniuje. 

Lenskio partija – vienas iš „eikliausių“ S.Maksutovo karjeros „arkliukų“: šį vaidmenį prieš keletą metų solistas buvo pakviestas atlikti Nanto ir Limožo operos teatruose Prancūzijoje. Taškente gimęs tenoras savo karjerą pradėjo Kijeve: čia 2010 m. baigė Nacionalinę P.Čaikovskio muzikos akademiją ir pradėjo dainuoti Ukrainos nacionalinėje operoje. Jau po poros metų sulaukė Michailovo teatro kvietimo ir persikėlė į Sankt Peterburgą. 2014 m. Alfredo vaidmeniu Giuseppe‘s Verdi operoje „Traviata“ S.Maksutovas debiutavo ir Maskvos Didžiajame teatre.

Kartu su Lenskį dainuosiančiu Rusijos tenoru balandžio 12 d. operoje „Eugenijus Oneginas“ į sceną išeis lietuvių solistai Kostas Smoriginas (Oneginas), Sandra Janušaitė (Tatjana), Jovita Vaškevičiūtė (Olga), Inesa Linaburgytė (Larina),  Liudas Norvaišas (Greminas). Spektaklį diriguos teatro muzikos vadovas Robertas Šervenikas. 

 

 

 

Naujienlaiškio prenumerata

Loading