Pradžia
en

Operoje „Ernanis“ – Kristiano Benedikto ir Sigutės Stonytės debiutai

Atnaujinta 2014 05 29. Dėl E. Dauskurdžio ligos Silvos vaidmenį atliks Liudas Norvaišas.

*** 

Vienas įspūdingiausių šio sezono LNOBT operos pastatymų, Giuseppe’s Verdi „Ernanis“, balandžio 30 ir gegužės 2 d. pasiūlys žiūrovams naują intrigą. Tris iš keturių pagrindinių vaidmenų dainuos nauji solistai: Kristianas Benediktas įkūnys kilnų plėšiką Ernanį, Sigutė Stonytė – jo mylimąją Elvyrą, o Egidijus Dauskurdis – Elvyros globėją ir Ernanio varžovą Silvą. Diriguos jaunosios kartos dirigentas Dainius Pavilionis.

Paskutine Verdi „bell canto“ opera vadinamas „Ernanis“ solistams yra itin sudėtingas dainuoti. Iš dainininkų pagrindinės partijos reikalauja puikios technikos, vokalinės ištvermės ir neprieškaištingo stiliaus pojūčio. Net ir patyrę atlikėjai atsargiai imasi šio veikalo, todėl tokie scenos meistrai kaip Sigutė Stonytė, Kristianas Benediktas (Vaidas Vyšniauskas) ir sceninės patirties nestokojantis Egidijus Dauskurdis tik artėjant šio sezono pabaigai ryžosi išbandyti save, priimdami „Ernanio“ iššūkius.

Plati Kristiano Benedikto pasirodymų geografija, neapsiribojanti vien Lietuvos scenomis, sąlygoja, jog šį solistą LNOBT matome ir girdime ne taip dažnai, kaip publika galbūt to norėtų. Ernanis papildys įspūdingą solisto LNOBT kuriamų vaidmenų sąrašą, kuriame – tokios vokalinės „drobės“ kaip Otelas (artimiausias spektaklis birželio 5 d.), Chosė operoje „Karmen“, Eleazas „Žydėje“, Alfredas „Traviatoje“.

„Ernanis“ turėtų tapti švente gausiems Sigutės Stonytės talento gerbėjams. Pastaruoju metu solistė ypač daug dėmesio ir laiko skiria savo sėkmingai pedagoginei veiklai, o jos vaidmenys operoje tampa vis retesne proga išgirsti šią muzikinio teatro meistrę scenoje. Viena iš Sigutės Stonytės viršūnių – Dezdemona Verdi operoje „Otelas“, ji yra ir nepamainoma Zenta Richardo Wagnerio operoje „Skrajojantis olandas“ bei stilingumu žavinti Grafienė Wolfgango Amadeus Mozarto „Figaro vedybose“. Elvyra „Ernanyje“ papildys keliomis dešimtimis skaičiuojamą solistės vaidmenų sąrašą.

Itališkoji srovė šiuo metu karaliauja boso Egidijaus Dauskurdžio profesinėje orbitoje. Ką tik su dideliu pasisekimu sukūręs Don Bazilijaus vaidmenį premjeriniame Gioacchino Rossini „Sevilijos kirpėjo“ pastatyme, vos po dviejų savaičių solistas debiutuoja ypatingo balso valdymo reikalaujančiu Silvos vaidmeniu Verdi „Ernanyje“. Dauskurdis dainuoja visose LNOBT operose ir operetėse, iš svarbiausių vaidmenų – Figaras „Figaro vedybose“, Greminas „Eugenijuje Onegine“, Sparafučilė „Rigolete“, Dalandas „Skrajojančiame olande“, Cuniga operoje „Karmen“, Dulkamara „Meilės eliksyre“ ir kt.

Taip pat „Ernanio“ spektakliuose dainuos Dainius Stumbras (ketvirtasis pagrindinis vaidmuo – Don Karlas), Eugenija Klivickaitė, Rafailas Karpis (balandžio 30 d.), Mindaugas Jankauskas (gegužės 2 d.) ir Vladas Bagdonas.

2014 04 25
Beata Baublinskienė

Naujienlaiškio prenumerata

Loading