success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Operetėje „Linksmoji našlė“ – jaunasis LNOBT solistų desantas

Spalio 15 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre bus rodomas jau 56-asis Franzo Leháro operetės „Linksmoji našlė“ spektaklis. Regis, kas čia gali būti nauja? Gera sena klasika. Tačiau spektaklis – gyvas organizmas, gyvenantis „čia ir dabar“ atlikėjų dėka. Būtent spalio 15-osios vakarą „Linksmajai našlei“ šviežio kraujo įlies net keturių pagrindinių vaidmenų debiutai, iš kurių net du priklauso šių metų LNOBT operos stažuotojams.

Pirmą kartą pagrindinį Grafo Danilos vaidmenį atliks Šarūnas Šapalas, jo draugą Kamilį de Rosiljoną bei vėjavaikę Valensjeną įkūnys operos stažuotojai Andrius Bartkus ir Aistė Pilibavičiūtė, o Barono vaidmeniu debiutuos publikos numylėtinis, jau patyręs solistas Liudas Mikalauskas.

Kitus vaidmenis atliks Laima Jonutytė (Hana Glavari), Rafailas Karpis, Rokas Šveisteris, Kęstutis Alčauskis, Egidijus Dauskurdis, Arvydas Markauskas, Vladas Bagdonas ir kiti solistai. Diriguos Julius Geniušas.

Jaunieji debiutantai A. Pilibavičiūtė ir A. Bartkus yra dabartinio, 2015–2016 metų  sezono LNOBT operos stažuotojai.
Tenoras A. Bartkus dar tik pradeda savo sceninį kelią, baigęs mokslus Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Sopranas A. Pilibavičiūtė taip pat baigė LMTA (Julijos Stupnianek-Kalėdienės dainavimo kl.), tobulinosi Vienos atlikimo meno ir muzikos universitete, dalyvavo įvairiuose meistriškumo kursuose bei tarptautiniuose konkursuose („Grand Prix“ tarptautiniame jaunimo festivalyje konkurse „Le strade d’Europa“, Lietuva, Italija, 2014).
A. Pilibavičiūtės repertuare jau yra Mikaela (Vienos atlikimo meno ir muzikos universiteto operos „Karmen“ pastatymas), solistė dalyvauja ir Vilniaus mažojo teatro spektaklyje „Meistriškumo pamoka“ apie Mariją Kalas (Sofi, I soprano vaidmuo).
LNOBT „Linksmoji našlė“ debiutantei – taip pat ne naujiena. Karjerą šiame spektaklyje A. Pilibavičiūtė pradėjo nuo nedidelio Grizetės vaidmens.

Grafo Danilos vaidmeniu debiutuojantis Šarūnas Šapalas į didžiąją LNOBT sceną taip pat atėjo per stažuotojų programą. Joje jis dalyvavo praeitą sezoną. Iki patekdamas į LNOBT stažuotojų programą, Š. Šapalas mokslus baigė Lietuvoje (LMTA bakalauro studijos) bei Slovakijoje (magistro studijos Muzikos ir dramos akademijoje Bratislavoje). Jo dėtytojai – prof. Vytautas Juozapaitis, prof. Vladimiras Prudnikovas ir prof. Dagmar Bezačinska.
Per stažuotės LNOBT metus Š. Šapalas įsiliejo į operų „Traviata“, „Karmen“ spektaklius, pakaitom su LNOBT bendramoksliu Roku Šveisteriu (kuris taip pat dainuoja „Linksmojoje našlėje“) dainavo naujame praeitų metų kamerinės operos vaikams „Zuikis puikis“ pastatyme.
Šį sezoną Š. Šapalas parengė reikšmingą debiutą – Bretinji vaidmenį naujajame Jules’io Massenet operos „Manon“ pastatyme. Grafo Danilos vaidmuo operetėje „Linksmoji našlė“ – antrasis svarbus solisto debiutas LNOBT scenoje. 

LNOBT stažuotojų programa vykdoma jau trečią sezoną. Jos tikslas – skatinti jaunų operos solistų ugdymą ir suteikti jiems galimybę dalyvauti teatro spektakliuose.
Kandidatai atrenkami kasmet pavasarį rengiamos Didžiosios solistų perklausos metu. Stažuotojų programoje gali dalyvauti solinio dainavimo specialybės absolventai bei pradedantys savarankišką karjerą jauni atlikėjai, jau dainuojantys muzikiniame teatre ir norintys pagerinti savo sceninius įgūdžius.

Siekiama, kad ši programa taptų atspirties tašku pradedančio operos solisto profesiniame gyvenime, kiekvienam stažuotojui sukuriant individualią ugdymo strategiją. Stažuotės metu lavinama jaunųjų solistų vokalinė technika, interpretacija, aktorinis meistriškumas, vaidybos, tarties įgūdžiai, muzikinio stiliaus suvokimas. Su stažuotojais dirba pianistai koncertmeisteriai, vokalo pedagogai, dirigentai, režisieriai, režisierių asistentai, kalbos pedagogai.

2015 10 12

Naujienlaiškio prenumerata

Loading