success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Operai – kelią: per Lietuvą riedės „Keliaujančios operos“ vilkikas

Operai – kelią: per Lietuvą riedės „Keliaujančios operos“ vilkikas

Visi žino, kad erdviausią šalyje sceną turinčio LNOBT spektaklių į mažesnes sales perkelti jokiu būdu neįmanoma. Tačiau galima pastatyti operą taip, kad ji būtų pritaikyta rodyti... vilkiko priekaboje! Ir tokia opera jau pastatyta: Lietuvos miestų ir miestelių aikštėse rugsėjo mėnesį žiūrovų lauks Giovannio Battistos Pergolesio vienaveiksmė komiška opera „Tarnaitė ponia“.

Kaip skamba koncertai nuo vilkiko priekaboje įrengtos scenos – šią vasarą  buvo galima pamatyti Jūros šventėje. Tačiau kaip tokioje priekaboje skambėtų opera? To dar tikrai nesate girdėję. Bet išgirsite, jei atvyksite į vieną iš „Keliaujančios operos“ maršruto stotelių.

Vilniečiai operą „Tarnaitė ponia“ ant vilkiko priekabos scenos galės išvysti du kartus. Pirmasis pasirodymas istorinės operos dienos proga įvyks Valdovų rūmų kieme rugsėjo 5 d. (šeštadienį) 18 val., o rugsėjo 25 d. (penktadienį)  21 val., „Kultūros nakties“ renginių programos metu, opera atkeliaus į Daukanto aikštę.

Vilkikas, kurį LNOBT suteikė „Keliaujančios operos“ projekto partneris – UAB „Girteka Logistics“, savo turą po Lietuvą rugsėjo 12 d. (šeštadienį) 16 val. pradės Tytuvėnų centrinėje aikštėje, rugsėjo 13 d. (sekmadienį) 14 val. viešės Ariogalos Kultūros namuose, tą pačią dieną 18 val. – Raseinių Žemaičio aikštėje, o rugsėjo 17 d. (ketvirtadienį) 18 val. – Pakruojo Vienybės aikštėje.

Maždaug 50 min. trunkančios operos „Tarnaitė ponia“ siužetas apie namų šeimininke trokštančią tapti tarnaitę, išradingai maustančią savo poną, gal ir neįmantrus, užtat sukeliantis ne vieną juoko bangą. Meilė ir gudrumas galiausiai triumfuoja: visi prie vilkiko susirinkusieji tampa tarnaitės ir pono vestuvių svečiais.

„Keliaujančios operos“ išbandymui rengiasi operos solistai Monika Pleškytė, Kšištofas Bondarenko ir Egidijus Dauskurdis, taip pat aktorius Benadas Arkauskas.

„Šis projektas – pirmas toks man žinomas, kai vilkiko priekaboje įrengtoje scenoje po regionus keliauja opera. Tik nebijokite šio žodžio – mūsų spektaklis skirtas visų pirma tiems, kas sunkiai prisirengia apsiauti išeiginius batus ir keliauti į teatrą. Čia jums neprireiks prašmatnios suknelės, nes pati opera atkeliauja pas jus į svečius. Mano herojė Serpina pasistengs jus įtikinti, kad mes, moterys, pačios esame savo likimo audėjos: jei santykiai nesiklosto taip, kaip norėtųsi, visada galima pasitelkti fantaziją, apsukrumą ir nekaltas moteriškas gudrybes“, – pasakoja LNOBT Metų operos viltimi šįmet pripažinta solistė M. Pleškytė.

Viename iš trijų vilkiko priekaboje telpančių kambarių grosiantis LNOBT simfoninio orkestro styginių kvartetas „Keliaujančios operos“ ture turės dvi sudėtis: Rusnė Matutienė, Aistė Birvydaitė (I smuikas), Giedrė Mišeikytė, Eduardas Bogdanovas (II smuikas), Kęstutis Pleita, Ugnė Gaučaitė (altas), Lukas Abromaitis, Tarmo Hiis (violončelė). Klavesinu skambins nepakeičiamoji koncertmeisterė Olga Taškinaitė.

„Tarnaitės ponios“ režisierius – Gediminas Šeduikis. Vilkiko vežiojamas dekoracijas sukūrė scenografė Sigita Šimkūnaitė, operos solistų kostiumais pasirūpino dailininkė Ugnė Tamuliūnaitė.

 

Susitikimai su „Keliaujančia opera“ visoje Lietuvoje – nemokami

„Keliaujančios operos“ projekto partneris

Naujienos

Naujienlaiškio prenumerata

Loading