success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Operą „Otelas“ papuoš italų tenoras Leonardo Gramegna

Iškilmingai pradėjęs sezoną su Zubino Mehtos diriguojamo Izraelio filharmonijos orkestro ir Violetos Urmanos koncertu, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kviečia į pirmąjį šio sezono spektaklį. Rugsėjo 20 d. teatras rodys Giuseppe’s Verdi operą „Otelas“, kurią papuoš italų tenoro Leonardo Gramegnos pasirodymas.

Tai pirmasis iš dviejų „Otelo“ spektaklių, numatytų naująjį sezoną. Greta vaidmenis su režisieriumi Eimuntu Nekrošiumi kūrusių solistų – Sigutės Stonytės (už Dezdemonos vaidmenį pelniusios „Operos švyturį“), Dainiaus Stumbro (Jagas), Audriaus Rubežiaus (Kasijas), Laimos Jonutytės (Emilija), Rafailo Karpio (Roderigas) ir kitų, Otelą dainuos italų tenoras Leonardo Gramegna.

Italijos ir Vokietijos teatruose dainuojantis solistas – patyręs Otelo vaidmens atlikėjas. Šį sezoną pavydųjį maurą jis jau įkūnijo Heilbrono teatre.

L. Gramegnos repertuarą sudaro daugelis pagrindinių tenoro partijų – greta Otelo, vaidmenys G. Verdi operose „Nabukas“, „Aida“, „Trubadūras“, „Don Karlas“, „Makbetas“, taip pat Giacomo Puccini operose „Madam Baterflai“, „Toska“, „Bohema“, „Mergina iš Vakarų“, Vincenzo Bellini operoje „Norma“, Georges’o Bizet „Karmen“, Richardo Strausso „Salomėja“ ir kt.
Solistas dainuoja tokiuose teatruose kaip Venecijos „La Fenice“, Parmos „Teatro Regio“, Verdi festivalyje Busete, „Teatro Massimo“ Palerme ir kitur. L. Gramegnos pasirodymų maršrutai driekiasi net iki Tbilisio nacionalinio operos ir baleto teatro (Gruzija), Monte Karlo operos (Monakas), Sankt Peterburgo Ermitažo operos (Rusija), kur dainavo retai statomoje Gaspare Spontini operoje „La Vestale“, ir kitur.
Platus L. Gramegnos koncertinis repertuaras – G. Verdi „Messa da Requiem“, Ludwigo van Beethoveno Devintoji simfonija, Felixo Mendelssohno oratorija „Paulius“ ir kt.

Operą „Otelas“ LNOBT scenoje režisierius E. Nekrošius inscenizavo 2011 m. Scenografijos autorius – Marius Nekrošius, kostiumų dailininkė – Nadežda Gultiajeva. Garsaus lietuvių režisieriaus biografijoje – tai antras „Otelo“ spektaklis. Tik kad pirmasis, pagal Williamo Shakespeare’o tragediją, buvo sukurtas dramos scenoje. Drauge tai yra antroji E. Nekrošiaus pastatyta G. Verdi opera – pirmoji buvo „Makbetas“, kurią garsusis menininkas prieš dešimtmetį inscenizavo Florencijos „Teatro del Maggio Musicale“, Maskvos didžiajame teatre ir Palermo „Teatro Massimo“ teatre.

Rugsėjo 20 d. spektaklyje taip pat dainuos Egidijus Dauskurdis, Arūnas Malikėnas, Alfredas Celiešius. Diriguos Martynas Staškus.

Beata Baublinskienė
2014 09 19

Nuotraukose: Leonardo Gramegna – Otelas; Sigutė Stonytė – Dezdemona LNOBT pastatyme (Martyno Aleksos nuotrauka). 

Naujienlaiškio prenumerata

Loading