success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Opera „Manon“ išplaukia į San Franciską

Jei nesuskubote Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre pamatyti Jules’io Massenet operos „Manon“, dabar turėsite laukti keletą metų – šis spektaklis iškeliauja į San Franciską (JAV). Lapkričio 26 d. dvyliktąjį kartą parodžius „Manon“ Vilniuje, spektaklio dekoracijos ir butaforija buvo sukrautos į jūrinius konteinerius, ir dabar keletą mėnesių bus plukdomos vandenynais link antrosios spektaklio scenos – San Francisko operos.

„Manon“ yra bendras LNOBT, San Francisko operos ir Izraelio operos pastatymas. Pagal susitarimą, parodžius vienoje scenoje tam tikrą skaičių spektaklių, toliau pastatymas keliauja į kitą teatrą.

„Manon“ premjera Vilniuje įvyko palyginti neseniai – 2015 metų rugsėjį. Pastatymą kūrė tarptautinė komanda: muzikos vadovas ir dirigentas Cyrilas Diederichas iš Prancūzijos (jis dirigavo ir paskutinįjį prieš ilgesnį atsisveikinimą Vilniuje rodytą lapkričio 26-osios spektaklį), dirigentas Julius Geniušas, režisierius ir kostiumų dailininkas Vincent’as Boussard’as (Prancūzija), scenografas Vincent’as Lemaire’as (Belgija), šviesų dailininkas Levas Kleinas, choro meno vadovas Česlovas Radžiūnas.

Išlydėti spektaklį lapkričio 26 d. į Vilnių atskrido ir spektaklio režisierius V. Boussard’as, šiuo metu dirbantis Berlyne. Pasitikti „Manon“ atvyko svečiai iš San Francisko operos – šio teatro pastatyminės dalies vadovas Danielius Knappas ir teatro techninės dalies asistentė. Apžiūrėję ir įvertinę dekoracijų ir kostiumų būklę jie pasidžiaugė, kad susidėvėjimas yra minimalus. Gyrė kostiumų pasiuvimo kokybę ir kruopštumą, džiaugėsi dekoracijų patvarumu.

Tik pasibaigus spektakliui tą patį vakarą dekoracijos buvo demontuotos, o šiomis dienomis pakrautos į jūrinius konteinerius. Į Ameriką jos bus plukdomos apie keletą mėnesių.

„Manon“ premjera San Franciske numatyta 2017 metų lapkritį. Beje, pastatyminiam darbui su atlikėjais San Francisko opera iš Vilniaus ketina kviesti ir režisieriaus asistentą Gediminą Šeduikį.

Į Vilnių „Manon“ turėtų sugrįžti 2018 metais.

2016 11 30

Naujienlaiškio prenumerata

Loading