success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Netekome muzikologijos profesoriaus Jono Vytauto Bruverio

Netekome muzikologijos profesoriaus Jono Vytauto Bruverio

Skaudi žinia pasiekė Lietuvos muzikos ir teatro bendruomenę – eidamas 84-uosius metus mirė muzikologas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, humanitarinių mokslų daktaras Jonas Vytautas Bruveris (1939 03 19–2023 03 18).

Sunku būtų rasti labiau Lietuvos operai nusipelniusį muzikologijos mokslininką nei Jonas Vytautas Bruveris. Tarp gausių jo straipsnių apie lietuvių ir užsienio muziką, apie M. K. Čiurlionio gyvenimą ir kūrybą, lietuviškos operos formavimasį ir raidą, Vilniaus kultūrinį gyvenimą ir jo istoriją, apie įvairiausius aktualius dalykus ir reiškinius muzikoje, išsiskiria reikšmingiausias jo darbas – 2006 m. išleista monografija „Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras“. Už šį darbą muzikologui buvo skirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. Jis buvo didžiausias autoritetas operos ir baleto teatro istorijos ir dabarties klausimais Lietuvoje. 

Šalia mokslinės, publicistinės, pedagoginės ir kitos reikšmingos jo veiklos neįmanoma neprisiminti jo asmenybės, reto žmogiškumo ir ypatingos pagarbos ir meilės sklidino jo požiūrio į visus žmones.

Su Jonu Vytautu Bruveriu atsisveikinti bus galima nuo kovo 20 d., pirmadienio, 16.00 val. laidojimo namuose Vilniuje, prie Šv. Petro ir Povilo bažnyčios (M. K. Paco g. 4). Laidotuvės planuojamos antradienį 13.30 val. Antakalnio kapinių Menininkų kalnelyje.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading