Pradžia
en

Nauji veidai ir kūnai baletuose „Barbora Radvilaitė“ ir „Sniego karalienė“

Sakoma, kad šokėjo veidas yra jo kūnas. Iš tiesų vaidmenys baletuose prabyla pirmiausia atlikėjo kūno linijomis. Tuo įsitikinti baleto gerbėjai gali spalio 18 d. atėję į baletą „Barbora Radvilaitė“, kur pagrindinius Barboros ir Žygimanto vaidmenis pirmą kartą kurs Rūta Juodzevičiūtė ir Marius Miliauskas, bei spalio 22 ir 23 d. apsilankę balete „Sniego karalienė“, kuriame teatro primabalerinos Olga Konošenko ir Anastasija Čumakova debiutuos naujais vaidmenimis.

LNOBT baleto trupė ruošdamasi artėjančiai baleto „Spragtukas“ premjerai, kuri įvyks lapkritį, neapleidžia ir kasdienio repertuaro. Baleto artistai ne tik gludina ir atnaujina sukurtus vaidmenis, bet ir rengia naujus. Spalio 10 d. Greta Gylytė pirmą kartą šoko Olimpiją Leo Delibes’o balete „Kopelija“, o jau po savaitės, spalio 18 d., Rūta Juodzevičiūtė ir Marius Miliauskas debiutuos kaip naujieji Barbora ir Žygimantas Anželikos Cholinos sukurtame balete „Barbora Radvilaitė“.

Šiuos du vaidmenis nuo pat spektaklio premjeros 2011 m. įkūnijo skirtingi solistai: Barboros – Beata Molytė, Olga Konošenko ir Inga Cibulskytė, Žygimanto – Martynas Rimeikis ir Eligijus Butkus. Rūta Juodzevičiūtė ir Marius Miliauskas kaip sceninis duetas jau yra drauge šokę balete „Tristanas ir Izolda“, kur M. Juodzevičiūtė įkūnijo Izoldą, o M. Miliauskas – Karalių Marką, bei balete „Čiurlionis“, kuriame solistas atliko Čiurlionio, o solistė – jo mylimosios Marijos vaidmenis. R. Juodzevičiūtė ir M. Miliauskas pernai apdovanoti kaip geriausi 2013 m. LNOBT baleto šokėjai. R. Juodzevičiūtė pelnė „Geriausios baleto antraplanių vaidmenų solistės“ titulą už Marijos ir Mikaelos („Carmen“) vaidmenis, M. Miliauskas apdovanotas „Operos švyturiu“ už Čiurlionį ir Karalių Marką. Į neoklasikinį baleto stilių orientuota „Barbora Radvilaitė“ turėtų išryškinti ekspresyvius R. Juodzevičiūtės ir M. Miliausko šokio gebėjimus.
Taip pat balete pirmą kartą Elžbietos Radvilienės vaidmenį atliks Agnė Ramoškaitė, Kotrynos Radvilienės – Oriana Jimenez, Radvilaičio – Ernestas Barčaitis. Šoks Aleksandra Ivanova, Aurelijus Daraškevičius, Julija Turkina, Andrius Žužžalkinas, Gediminas Bubelis, Kipras Chlebinskas, Kristina Galalytė, Voicechas Žuromskas, Igoris Zaripovas, dainuos operos solistė Julija Stupnianek. Diriguos Robertas Šervenikas.

Spalio 22 ir 23 d. sugrįžta naujausias teatro baleto pastatymas „Sniego karalienė“ pagal Sergejaus Prokofjevo muziką. Sugrįžta iškilmingai – su teatro primabalerinų debiutais. Sniego karalienę pirmą kartą įkūnys Olga Konošenko, o Čigonės vaidmenį taip pat pirmą kartą atliks Anastasija Čumakova. Britų choreografo Michaelio Corderio plastinė kalba remiasi klasika, praturtinta geriausių XX a. neoklasikos tradicijų elementais, tad šokėjams perprasti baleto plastiką reikia pastangų ir meistriškumo. Ir O. Konošenko, ir A. Čumakova šoka pagrindinius vaidmenis bene visuose LNOBT baleto spektakliuose – tiek klasikiniuose, tiek sukurtuose jau šiuolaikiškesne estetika. Tad stiprūs klasikinio baleto pagrindai ir didelė šiuolaikinės ekspresijos patirtis turėtų leisti jom abiem sužibėti ir naujais vaidmenimis.
Taip pat šoks Genadijus Žukovskis (Kajus), Kristina Gudžiūnaitė (Gerda), Žilvinas Beniuševičius, Grytė Dirmaitė, Rūta Juodzevičiūtė, Greta Gylytė, Jekaterina Romankova, Danielius Dolanas, Kipras Chlebinskas, Stanislavas Semianiura, Ignas Armalis, Martynas Rimeikis, Ernestas Barčaitis, Maja Dolidzė, Haruka Ohno, Romas Ceizaris, Eligijus Butkus, Voicechas Žuromskas. Diriguos Martynas Staškus.

Beata Baublinskienė
2014 10 14

Naujienlaiškio prenumerata

Loading