success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Naujausiame LNOBT projekte „Tekstūra“ – intriguojantis pokalbis su režisieriumi Fabio Ceresa

Naujausiame LNOBT projekte „Tekstūra“ – intriguojantis pokalbis su režisieriumi Fabio Ceresa

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, karantino metu ieškodamas neatrastų kelių į savo brangiosios publikos širdį ir dėmesį, pristato naują projektą – tinklalaidžių ciklą, kurį pavadinome „Tekstūra“. Kiekvieną savaitę kalbėsimės su įdomiausiomis teatro asmenybėmis ir nersime gilyn į gražiausias operos ir baleto tekstūras.

Pirmuoju „Tekstūros“ pašnekovu tapo italų režisierius Fabio Ceresa, šiuo metu Vilniuje kuriantis naują Giuseppe‘s Verdi operos „Traviata“ pastatymą.

„Dažnai sutinku žmonių, kurie su opera susipažįsta neįprastais būdais, tarkime, žiūrėdami televizijos laidas, klausydami radijo ar net tinklalaidžių. Manau, kiekvienas būdas yra svarbus, jei tik jis padeda pasiekti žmonių širdis“, – teigė tinklalaidžių ciklo idėją  entuziastingai palaikantis LNOBT svečias, kurį „Tekstūros“ pokalbiui pakvietė žurnalo „Bravissimo“ redaktorė Laūra Karnavičiūtė.

„Italijoje dažnai sakome: mes nestudijuojame „Traviatos“, mes ją žinome. Ji yra mūsų DNR, o G. Verdi muzika užkoduota mūsų kraujyje. Aš pats moku „Traviatą“ atmintinai, galiu padainuoti visą nuo pirmos iki paskutinės natos, kaip ir daugybė kitų žmonių. Ir vis tiek kiekvieną kartą, kai klausausi šios operos, ji visada paliečia mano širdį ir giliausias mano sielos stygas. Norėčiau papasakoti įdomų nutikimą apie žmogelį, kuris prieš šimtą metų nuėjo į La Scala teatrą kartu su savo sužadėtine. Jie žiūrėjo „Traviatą“. Sužadėtinė operoje neapsiverkė, ir kitą dieną jis parašė jai sužadėtuves nutraukiantį laišką: „Negaliu įsivaizduoti, kaip galėčiau praleisti savo gyvenimą su tokia moterimi...“ Ir mes juk puikiai jį suprantame, ar ne?“ – klausia režisierius F. Ceresa.

Jei smalsu kuo daugiau ir išsamiau sužinoti apie „Traviatos“ premjerą, kuri publikai bus pristatyta 2020-ųjų pabaigoje – būtinai išklausykite pirmąjį „Tekstūros“ pokalbį! Jo nuorodą rasite teatro „Facebook“ paskyroje ir kitose socialinėse medijose.

Artimiausių gruodžio „Tekstūrų“ pašnekovais taps LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas, kurį kalbins žurnalistė Živilė Kropaitė-Basiulė, ir teatro baleto meno vadovas Martynas Rimeikis, kurį pokalbiui kvies šokio kritikas, žurnalo “Krantai” vyriausiasis redaktorius Helmutas Šabasevičius.

Kiti renginiai

Naujienlaiškio prenumerata

Loading