success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Naujas žurnalas „Bravissimo“ – apie operos ir visuomenės ryšius

Ar žinojote, kad Serbijoje veikia privatus operos teatras, kurio steigėja – žinomos „Zepter“ firmos savininko žmona? Arba kad Italijoje rasite teatrą, jau daugiau kaip 100 metų valdomą ložes žiūrovų salėje išpirkusių savininkų bendruomenės?
Apie tai ir daugelį kitų temų rašo naujasis operai ir baletui skirto žurnalo „Bravissimo“ numeris.

2015 metus leidinys pradėjo pateikdamas skaitytojams siurprizą – savotišką literatūrinį priedą. O tiksliau žurnalo vidury įsegtą rašinio žanrą geriausiai apibūdintų kažkada sėkmingai gyvavęs žodžių derinys „mokslas ir gyvenimas“. Pasitelkdamas įdomius keleto nedidelių Europos operos teatrų realaus gyvenimo pavyzdžius (tarp jų – minėti Serbijos ir Italijos teatrai), slovėnų operos tyrinėtojas Vlado Kotnikas straipsnyje „Socialinės operos galios“ nagrinėja operos ir visuomenės ryšius.

Vis dėlto svarbiausias jau dešimtus metus gyvuojančio žurnalo tikslas – atspindėti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro veiklos įvairovę. Šį kartą žurnale apie naujausią baleto premjerą interviu „Jaukus ir šiltas „Spragtukas“ visai šeimai“ pasakoja jo choreografas Krzysztofas Pastoras (kalbina Skaidrė Baranskaja). Temą papildo šokio kritiko Helmuto Šabasevičiaus straipsnis „Spragtukas“ XX a. baleto kaleidoskope“.
Sausį į operos repertuarą sugrįžta vasarą pastatyta Georgo Friedricho Händelio „Aleksandro puota“, apie spektaklį pasakoja jo režisierius Czaba Kaelis interviu „Aleksandro puota – apie poeziją ir meilę“ (kalbina Beata Baublinskienė).

Muzikos kritikė Živilė Ramoškaitė prisimena įspūdingą LNOBT sezono atidarymą – „Sezono pradžioje – Izraelio filharmonijos orkestras, Violeta Urmana ir Zubinas Mehta“. O žvelgiant į priekį žurnale pateikiamos LNOBT „2015 metų repertuaro puošmenos“.

Rubrikoje „Vis-à-vis“ publikuojamas išsamus pokalbis su teatro vadovu Gintautu Kėvišu jo 60-mečio proga „Jubiliejus be nostalgijos“.

Tradiciškai „Bravissimo“ pristato ir Kauno bei Klaipėdos valstybinių muzikinių teatrų naujoves. Apie naujausią Kauno VMT darbą, Paulo Abrahamo operetę „Balius Savojoje“, rašo Gražina Dainauskienė („Kvietimas į balių Savojoje“).
Gitana Gugevičiūtė ir Jovita Navickaitė pristato „Naują Klaipėdos muzikinio teatro „patiekalą“ vaikams – „Makaronų operą“. Taip pat skelbiamas Klaipėdos VMT viso pusmečio bei Lietuvos nacionalinės filharmonijos sausio ir vasario mėnesių repertuaras.

Skiltyje „Menu akimirką žavingą“ publikuojamas interviu su nepakartojama XX a. aštuntojo–devintojo dešimtmečių Lietuvos Karmen – operos soliste Vitalija Šiškaite „Draugaudama atiduodu širdį“ (kalbina Dalia Sverdiolienė).
Taip pat prisimenama baleto artistė, pedagogė Ramutė Janavičiūtė-Kantoravičienė, jai 2014 metais būtų sukakę 85-eri („Sušvitusi baleto padangėje“, parengė Justa Adomonytė-Šlekaitienė).
Neseną baleto praeitį prisimena Livija Gulbinaitė, pristatydama savo sudarytą knygą „P. S. Neprarastas laikas. Laiškai“, skirtą buvusiam baleto primarijui Petrui Skirmantui.

Žurnale, kaip įprasta, teatro aistruoliai ras kryžiažodį. Taip pat sveikinami Naujųjų išvakarėse Metų solistų apdovanojimus pelnę atlikėjai – viena jų, balerina Kristina Gudžiūnaitė, drauge su scenos partneriu Genadijumi Žukovskiu įkūnydami „Spragtuko“ personažus, puošia žurnalo viršelį. Platesni pokalbiai su laureatais numatyti jau kitame žurnalo numeryje.

„Bravissimo“ platinamas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Taip pat jį galima rasti Kauno bei Klaipėdos muzikiniuose teatruose.

Beata Baublinskienė
2015 01 15

 

Naujienlaiškio prenumerata

Loading