Pradžia
en

Naujame LNOBT pastatyme „Eugenijus Oneginas“ iškris sniegas

Jau rytoj, gegužės 18 d d., Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre – premjera. Žiūrovai išvys naują Piotro Čaikovskio operos „Eugenijus Oneginas“ pastatymą. Jį kuria dirigentas Robertas Šervenikas ir pastatyminė grupė iš Rusijos – režisierius Vasilijus Barchatovas, scenografas Zinovijus Margolinas, kostiumų dailininkė Marija Danilova. Šviesų dailininkas – Levas Kleinas, choro vadovas – Česlovas Radžiūnas.

Operos esmė yra muzika, tačiau spektaklis yra reginys. Trims „Eugenijaus Onegino“ veiksmams pagal dailininko Z. Margolino sumanymą pastatyti du scenovaizdžiai. Pirmasis vazduoja kaimo namelį ir nuokalnę iki upės: pirmasis veiksmas vyksta šiltuoju metų laiku, matome iki pusės išsirengusius iš upės grįžtančius žvejus (LNOBT choras).
„Operos pradžioje matome nusigyvenusią Larinų šeimą: netekusi vyro Larina su dukterimis buvo priversta išvykti iš miesto ir dabar gyvena Dievo apleistoje gyvenvietėje nedideliame name, kuris priklauso Auklei – pas ją Larina su dukterimis atvyko kaip pas močiutę į kaimą. Scenoje nieko grėsminga – namukas, netoliese nedidelė upė, bet viskas baisiai nyku ir liūdna – tokia tvanki erdvė su žmonėmis, kurių tiesiog negali matyti. „Įsivaizduok, aš čia viena, niekas manęs nesupranta“, – tai nėra tik Tatjanos žodžiai, tai – pagalbos šauksmas“, – apie operos pradžią pasaoja režisierius D. Barchatovas.

Antrasis veiksmas vyksta žiemą, o Larinos baliaus svečiai džiaugiasi žiemos linksmybėmis – važinėja rogutėmis nuo kalnelio. Tad nors už lango žydi kaštonai, LNOBT scenoje iškris sniegas! Tiesa, kaip tik antrajame veiksme, idiliškų žiemos linksmybių fone, įvyksta dramatiška Onegino ir Lenskio dvikova...

O trečiasis veiksmas vyks stoties perone, tačiau vaizduos didmiesčio aukštuomenę. Čia be viso kito galima bus pasigrožėti subtiliais M. Danilovos sumodeliuotais kostiumai, kurių spalvinėje gamoje vyrauja rafinuota ir solidi pilka. Tatjana čia jau yra aukšto visuomeninio statuso moteris ir būtent nenorėdama prarasti šio statuso, pasak režisieriaus, ji atstūma Oneginą. Kodėl pasirinktas stoties perono vaizdinys? Vieta, kur žmonės laukia atvykstančiųjų arba savo traukinių, kur žmonės išvažiuoja ir atvažiuoja, bene taikliausiai įkūnija finalinę išsiskyrimo dvasią...

Visus tris premjerinius spektaklius (gegužės 18, 19 ir 20 d.) Tatjaną ir Oneginą dainuos Sandra Janušaitė ir Vytautas Juozapaitis. Gegužės 18 ir 19 d. Olgą dainuos Jovita Vaškevičiūtė, Lenskį – Merūnas Vitulskis, Greminą – Egidijus Dauskurdis, Zareckį ir Karininką – Dmitrijus Poleščukas. Gegužės 20 d., sekmadienį, Olgą dainuos Laima Jonutytė, Lenskį – Audrius Rubežius, Greminą – Liudas Norvaišas, Zareckį ir Karininką – Arvydas Markauskas. Visuose trijuose premjeriniuose spektakliuose taip pat išvysime Rafailą Karpį (Trikė), Inesą Linaburgytę (Larina) ir Eugeniją Klivickaitę (Auklė).

Dar vienas „Eugenijaus Onegino“ spektaklis bus rodomas birželio 19 d. LNOBT vasaros sezono metu.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading