Pradžia
en

Metų palydėtuvės su baleto žvaigždėmis

Metų palydėtuvės su baleto žvaigždėmis

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras 2019-uosius palydės iškilmingu Baleto Gala koncertu, kuriame kartu su šio teatro solistais pasirodys baleto žvaigždės iš Londono Karališkojo baleto, Berlyno valstybinio baleto ir Lenkijos nacionalinio baleto trupių. Paskutinį metų vakarą publika gėrėsis ir tituluota pramoginių šokių pora iš JAV.

Sarah Lamb ir Vadimas Muntagirovas iš Londono Karališkojo baleto jau pažįstami mūsų baleto gerbėjams –Lietuvoje jie vieši ne pirmą kartą. Amerikietė Sarah Lamb yra Bostono baleto mokyklos auklėtinė. Už puikius pasiekimus baigdama mokyklą prezidento Billo Clintono buvo apdovanota Aukso medaliu. Karjerą pradėjo Bostono baleto trupėje, o 2004 m. persikėlė į Londoną ir jau 15 metų yra Karališkojo baleto trupės solistė. Jos partneris V. Muntagirovas kilęs iš šokėjų šeimos Čeliabinske. Baigęs Permės baleto mokyklą, įstojo į Karališkąją baleto mokyklą Londone. Nuo 2009 m. šoko Anglijos nacionalinio baleto trupėje, o nuo 2014 m. yra Karališkojo baleto trupės narys. 2015 ir 2018 m. V. Muntagirovui Jungtinės Karalystės šokio kritikų asociacijos nacionaliniuose apdovanojimuose atiteko geriausio šokėjo titulas, o 2013 ir 2018 m. – apdovanojimas Benois de la danse.

Berlyno valstybinis baletas į Vilnių deleguoja Ksenia Ovsyanick ir Dinu Tamazlacaru. K. Ovsyanick yra gimusi Baltarusijoje, baleto mokėsi Baltarusijos valstybinėje baleto mokykloje ir Anglijos nacionalinio baleto studijoje. Karjerą taipogi pradėjo Anglijos nacionalinio baleto trupėje, o 2018 m. tapo Berlyno valstybinio baleto trupės soliste. Tais pačiais metais balerina laimėjo tarptautinį „Dance Open“ baleto apdovanojimą. Jos partneris Dinu Tamazlacaru kilęs iš Kišiniovo. Mokėsi Moldavijos nacionaliniame choreografijos mokykloje ir Vienos baleto konservatorijoje. Karjerą pradėjo Berlyno teatro Unter den Linden baleto trupėje, o 2004 m. prisijungė prie Berlyno valstybinio baleto ir jau 15 metų šoka šioje trupėje.

Ne kartą Vilniuje savo pasirodymus rengusiai Lenkijos nacionalinio baleto trupei šįkart atstovauja šokėjai Palina Ruseckaya, Pawel Koncewoj, Patryk Walczak bei solistų pora – Yuka Ebihara ir Dawidas Trzensimiechas.  Balerina Y. Ebihara kilusi iš Japonijos, baleto mokėsi Kinijoje, Japonijoje ir Kanadoje. Karjerą pradėjo Vankuverio Goh jaunimo baleto trupėje, šoko Norvegijos nacionaliniame balete ir Kroatijos nacionaliniame teatre, o 2011 m. tapo Lenkijos nacionalinio baleto soliste. Jos partneris D. Trzensimiechas gimė ir baleto pradėjo mokytis Lenkijoje, vėliau baigė Londono karališkąją baleto mokyklą. Iš jos buvo pakviestas į Londono Karališkąjį baletą, porą sezonų šoko Rumunijos nacionalinės operos baleto trupėje, o 2016 m. grįžo gimtinėn ir prisijungė prie Lenkijos nacionalinio baleto trupės. 

Aistros Baleto Gala koncertui turėtų suteikti iš Ukrainos kilusių šokėjų pora – Antonina Skobina ir Denys Drozdyuk. Jie dukart tapo Lotynų Amerikos šokių čempionais Jungtinėse Valstijose ir dukart – pasaulio Lotynų Amerikos šokių čempionato finalininkais. Kaip kviestiniai solistai dažnai dalyvauja Amerikos baleto žvaigždžių pasirodymuose. A. Skobina pramoginių šokių mokėsi Vokietijoje, Anglijoje ir JAV, vėliau baigė Niujorko filmų akademiją. D. Drozdyuk šokio meno bakalauru tapo Niujorko Juilliard mokykloje, O Niujorko universitete gavo šokių pedagogo magistro diplomą. Laimėjo tarptautinį konkursą So You Think You Can Dance Canada.

Naujametinį vakarą šventinę nuotaiką žiūrovams kurs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro baleto trupė bei jos solistai Olga Konošenko ir Jonas Laucius, Julija Stankevičiūtė ir Jeronimas Krivickas, Kristina Gudžiūnaitė ir Genadij Žukovskij, Anastasija Čumakova ir Daniel Dolan. Duetą iš Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklio „Eglė žalčių karalienė“ atliks J. Stankevičiūtė ir Mantas Černeckas. Publika taip pat stebės ištraukas iš baletų Gulbių ežeras, Spragtukas, Miegančioji gražuolė, Tristanas ir Izolda, Korsaras, Eglė žalčių karalienė ir kt. Gros LNOBT simfoninis orkestras, diriguojamas maestro Martyno Staškaus. Koncerto vedėjas – Nerijus Masevičius.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading