Pradžia
en

Merūnas Vitulskis prabils apie meilę geišai

Iš kelionių po pasaulio scenas rugsėjo 24–30 d. į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą sugrįžta daugelį žiūrovų pakerėjusi Giacomo Puccini opera „Madam Baterflai“. Pagrindinį jaunutę geišą Čio čio san pamilusio Pinkertono vaidmenį operoje pirmą kartą dainuos Merūnas Vitulskis.

Vienas skambiausių Lietuvos tenorų Merūnas Vitulskis pagrindinėje Lietuvos operos scenoje jau yra dainavęs Alfredą („Traviata“), Lenskį („Eugenijus Oneginas“) ir Nemoriną („Meilės eliksyras“). Rugsėjo 24 d. svarbiausių tenoro vaidmenų sąrašą solisto biografijoje praturtins Pinkertonas G. Puccini operoje „Madam Baterflai“.

Šis debiutas dainininkui itin atsakingas, juk M. Vitulskis įsilieja į vieną nuostabiausių pastarojo dešimtmečio operų pastatymų, kuris Didžiojoje Britanijoje 2006 m. pelnė „Olivier“ premiją už Geriausią metų operos premjerą. Mat šis „Madam Baterflai“ spektaklis yra Anglijos nacionalinės operos, LNOBT ir Niujorko Metropolitano operos bendras pastatymas.

„Madam Baterflai“ spektaklį kūrė aštuonių „Oskarų“ laureatas, kino režisierius Anthony Minghella. Jis buvo tokių filmų kaip „Anglas ligonis“, „Talentingasis ponas Riplis“ ir „Šaltasis kalnas“ autorius. „Madam Baterflai“ tapo jo nepaprastai sėkmingu debiutu operoje, tačiau dėl ankstyvos režisieriaus mirties 2008 m. šis spektaklis taip ir liko jo vieninteliu, ypač ryškiu darbu muzikinėje scenoje.
„Seniai žaviuosi japonų teatro meno santūrumu, kaip neįtikėtinas tikslumas tenai sukuria nuostabų grožį. Mūsų užduotis – santūriais, bet gražiais vaizdais pasiekti skaidrumo įspūdį“, – prieš premjerą kalbėjo režisierius apie „Madam Bateflai“ spektaklio estetiką.

Pinkertoną pirmą kartą sudainavęs LNOBT scenoje, lapkritį M. Vitulskis tą pačią partiją kartos Ovjede (Ispanijoje), o kitais metais Pinkertoną vaidins Lilyje (Prancūzija) ir Liuksemburge. Taip pat solisto kitų metų planuose – „Eugenijus Oneginas“ Tartu operoje (Estija) ir „Traviata“ Neapolyje (Italija).

M. Vitulskio scenos partneriai „Madam Baterflai“ spektaklyje Vilniuje – savo vaidmenis šiame pastatyme nuo pat premjeros kuriantys Irena Zelenkauskaitė (Čio čio san, už šį vaidmenį pelniusi „Auksinį scenos kryžių“), Laima Jonutytė (Suzuki), Dainius Stumbras (Šarplesas), Rafailas Karpis (Goras), Arūnas Malikėnas (Jamadoris), Egidijus Dauskurdis (Bonza) ir kiti solistai. Diriguos Robertas Šervenikas.

Šį sezoną „Madam Baterflai“ LNOBT rodys tik rugsėjo 24, 26, 28 ir 30 d. Vėliau spektaklis išvyksta į Anglijos nacionalinę operą, iš kur „Madam Baterflai“ bus vežama net į tolimą Australiją.

2014 09 16

Naujienlaiškio prenumerata

Loading