Pradžia
en

Martyno Rimeikio „Procesas“ – Varšuvos Didžiajame teatre

Martyno Rimeikio „Procesas“ – Varšuvos Didžiajame teatre

Lapkričio 28-osios (ketvirtadienio) vakarą kompozitoriaus Mindaugo Urbaičio  ir choreografo Martyno Rimeikio baletą „Procesas“, sukurtą Franzo Kafkos romano motyvais, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras pristato Varšuvos Didžiojo teatro scenoje.

Tai – jau antrosios šio LNOBT spektaklio užsienio gastrolės: birželį „Procesas“ buvo rodomas Čekijos mieste Brno, kur tapo tarptautinio šiuolaikinio ir klasikinio baleto festivalio „Dance Brno 2019“ programos dalimi.

Šių metų rugsėjį „Procesas“ tapo pirmuoju Lietuvos teatrų spektakliu, kurį stebėti gavo galimybę tarptautinio „Mezzo“ televizijos kanalo žiūrovai. Šiuo kanalu spektaklio „Procesas“ vaizdo įrašas buvo transliuojamas net 4 kartus.

Už baletą „Procesas“ kompozitorius M. Urbaitis ir choreografas M. Rimeikis 2018 m. buvo apdovanoti „Auksiniais scenos kryžiais“. Tokiam apdovanojimui tąkart buvo nominuotas ir pagrindinio Jozefo K. vaidmens atlikėjas Jeronimas Krivickas. Varšuvos Didžiajame teatre šį vaidmenį perima kitas LNOBT baleto trupės solistas Ernestas Barčaitis. 

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre artimiausius „Proceso“ spektaklius žiūrovai galės pamatyti 2020 m. balandžio 29 ir 30 dienomis.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading