success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Manto Petruškevičiaus puošta LNOBT eglutė primins artėjantį operos jubiliejų

Manto Petruškevičiaus puošta LNOBT eglutė primins artėjantį operos jubiliejų

Šį sekmadienį, gruodžio 13 d. 19 val. didžiausiame šalies teatre bus iškilmingai įžiebta „Traviatos“ tema puošta Kalėdų eglutė. Nuotaikingą šventinę ceremoniją visi operos ir baleto mylėtojai kviečiami stebėti teatro „YouTube“ kanale.  

Spindinti, paslaptinga, užburianti: tokia Kalėdų eglutė jau netrukus nušvies LNOBT Raudonąją fojė. Ypatingų akcentų ją puošęs stilistas Mantas Petruškevičius dairėsi teatro kostiumų bei rekvizito sandėliuose: šįmet, artėjančio Lietuvos operos 100-mečio išvakarėse, ten jis ieškojo daiktų, primenančių ankstesnius „Traviatos“ pastatymus.

„Norėjosi ir puošnių suknelių, ir seno sietyno, ir grakščių kolonų, kurios asocijuojasi su šia opera. Ir, žinoma, išlaikytos kalėdinės dvasios, kad eglutė nevirstų pernelyg modernia. Visada smagu dirbti su sena teatro butaforija: tai nėra bedvasiai daiktai“, – tvirtina M. Petruškevičius.

Pasak jo, Kalėdų eglutei buvo stengtasi įpūsti paslaptingo namų jaukumo, kuris nuo senų laikų būdingas šio teatro šventiniam dekorui: apie tai byloja retro stiliaus tapytos širdelės. Be to, kaip ir kasmet, LNOBT eglutė bus „muzikali“: tokį įspūdį kuria kalėdinėje kompozicijoje įkurdinti trimitai.

Stilistas neslepia, kad besirengiant darbui jam teko pasidomėti „Traviatos“ istorija, peržiūrėti daugybę ankstesnius šios operos pastatymus menančių nuotraukų. „O būnant teatre, pasitaikė proga užsukti į scenos užkulisius ir išvysti būsimojo „Traviatos“ pastatymo dekoracijas. Prisipažinsiu: nuo jų didingumo per kūną man nuėjo šiurpai. Puikiai įsivaizduoju, kiek pastangų reikia tokiai grandiozinei, pompastiškai scenografijai sukurti... Todėl nuoširdžiai sakau: laukiu nesulaukiu, kada galėsiu ateiti į „Traviatos“ premjerą. Imponuoja ir tai, kad šį operos pastatymą sukūrė Giuseppe‘s Verdi tėvynainiai italai“, – akcentuoja M. Petruškevičius.

„Traviatos“ melodijos nuskambės ir gruodžio 13 d. (sekmadienį) 19 val. rengiamoje teatralizuotoje Kalėdų eglutės įžiebimo ceremonijoje, kurią visi teatro mylėtojai galės stebėti virtualiai. Joje išvysime premjerai besiruošiančius operos solistus Viktoriją Miškūnaitę ir Edgarą Montvidą, o taip pat baleto artistus Voldemarą Chlebinską, Kristiną Gudžiūnaitę ir Genadijų Žukovskį. Tad kviečiame iš namų stebėti užburiantį kalėdinį stebuklą teatre!

Naujienlaiškio prenumerata

Loading