Pradžia
en

LNOBT: švęskime Operos dieną drauge su Europa!

Gegužės 12-13 d. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras drauge su maždaug aštuoniasdešimčia Europos ir kitų kontinentų operos teatrų šeštąjį kartą minės Operos dieną. Šių metų šventės tema, pasiūlyta tarptautinės operos teatrus vienijančios organizacijos „Opera Europa“ ir europinio edukacijos tinklo RESEO, yra „aistra“, mat muzika galima išreikšti net ir tokius jausmus, kurių žodžiais nenusakysi.
LNOBT šventinės programos ašis – „meilė operai“. Tad antrąjį gegužės savaitgalį teatras atsivers netradiciniams projektams, kuriuose dalyvaus ne tik profesionalai, bet ir operos mėgėjai bei būsimieji menininkai.  

Gegužės 12 d. šventinę programą pradės jungtinis jaunųjų talentų – dainuojančių ir šokančių – koncertas. 14 val. Kamerinėje salėje pasirodys LNOBT vaikų operos studijos „Mes žaidžiame operą“ (vadovai Alfredas Celiešius ir Irena Šinkūnienė), modernaus ir klasikinio šokio kolektyvo „Polėkis“ (vad. Elena Juodišienė) ir Balio Dvariono 10-metės muzikos mokyklos auklėtiniai drauge su LNOBT bičiulio, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų ansambliu (vad. Ieva Baublytė).
15 val. veiksmas persikels į teatro fojė: Marmurinėje fojė teatro fotografas Martynas Aleksa visus norinčius fotografuos specialiai tądien atgabentos spektaklių butaforijos fone. Tuo pat metu palipėjus laiptais aukštyn į Raudonąją fojė, šventės dalyviai turės progos pasimėgauti ansamblio „Concertino delle donne“ parengta šventine baroko programa (muzikuos I. Baublytė, išilginė fleita ir gotikinė arfa, Renata Dubinskaitė, mecosopranas, Vaiva Eidukaitytė, klavesinas, Roma Jaraminaitė, barokinė violončelė, Saulė Šerytė, mecosopranas, Rima Švėgždaitė, barokinis smuikas) .  Po barokinės muzikos kviečiame pasiklausyti LNOBT orkestro styginių grupės kvarteto: Vitalijos Makrickienės, Gintos Kriščiūnaitės, Manto Makricko ir Mykolo Rutkausko- koks gi operos spektaklis be orkestro muzikantu?
16 val. publika vėl bus kviečiama į Kamerinę salę, pasiklausyti „Puškino skaitymų“. Mat artėjančiai LNOBT premjerai, Piotro Čaikovskio operai „Eugenijui Oneginui“, rengiasi ne tik teatras, bet ir publika! Vilniaus suaugusiųjų gimnazijos „Židinys“ teatras pasiūlys keletą ištraukų iš Aleksandro Puškinio eiliuoto romano „Eugenijus Oneginas“ (režisierius Edvinas Šimulynas). Renginyje taip pat dalyvaus Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedros studentai, merginų chorą iš P. Čaikovskio operos atliks A. Puškino vidurinės mokyklos mokinių ansamblis (vad. Natalija Jefimova), renginyje ketina apsilankyti ir P. Čaikovskio operos premjerą rengiantis režisierius Vasilijus Barchatovas bei pagrindinio vaidmens atlikėjas, operos solistas Eugenijus Chrebtovas.

Sekmadienį, gegužės 13 d., 12 val. Kamerinėje salėje Vilniaus kolegijos Menų fakulteto Pramoginio scenos meno katedros studentai pakvies į intriguojantį projektą „Galutinė stotelė – opera“. Jo režisierius – žinomas dramos aktorius Ramūnas Cicėnas, choreografai – Jūratė Sodytė ir Vytis Jankauskas, vokalo dėstytojai – Eglė ir Vytautas Juozapaičiai, Dalia Babilaitė ir Algirdas Bagdonavičius. O 14 val. teatro Raudojoje fojė LNOBT orkestro trombonų grupė (Audrius Stasiulis, Tomas Karka, Mindaugas Valaitis, Valentas Marozas. Albinas Gražulis) pakvies susipažinti su savo instrumentu ir jam skirta muzika.
Visi renginiai nemokami! Kviečiame!

Europos operos diena pradėta švęsti 2007 m., minint pirmuoju operos šedevru laikomos Claudio Monteverdi operos „Orfėjas“ 400-ąsias sukūrimo metines. Nuo 2009-ųjų Operos diena pradėta minėti kartu su Europos diena, gegužės 9-ąją. Mat opera – bene europietiškiausia iš muzikos ir teatro formų, ji įkūnija europinę kultūros tapatybę, kurios kūrimas mūsų dienų susivienijusioje, bet kartu ir margoje Europoje yra ypač aktualus. Operos menas neturi sienų – italų, vokiečių, prancūzų, rusų, čekų, austrų, estų, latvių, britų, suomių ir kitų kraštų autorių operos skamba daugelyje kitų pasaulio šalių scenose ir tampa puikiausiais savo kultūros ambasadoriais.
Šiais metais startuoja Operos dienos „Facebook“ puslapis „European Opera Days“, kuriame galima rasti visas naujienas apie šventę ir nuotraukų iš bene visų dalyvaujančių teatrų.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading