Pradžia
en

LNOBT spektakliams atiteko net penki „Auksiniai scenos kryžiai”

LNOBT spektakliams atiteko net penki „Auksiniai scenos kryžiai”

2019-ieji Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui buvo derlingi puikiomis premjeromis: operai „Turandot”, operetei „Kandidas”, šokio operai „Amžinybė ir viena diena” ir baletui „Dienos, minutės” iš viso pavyko surinkti net 12 „Auksinių scenos kryžių” nominacijų. Penkios iš jų LNOBT scenoje lapkričio 5-osios vakarą surengtoje įspūdingoje „Auksinių scenos kryžių” apdovanojimų ceremonijoje virto laureatų vardais. 

Daugiausiai apdovanojimų – net tris – pelnė „Baletų triptike“ rodomas baletas „Dienos, minutės“. Jo kompozitorė Marija Paškevičiūtė atsiėmė „Auksinį scenos kryžių“ už geriausią muziką spektakliui, LNOBT baleto meno vadovas Martynas Rimeikis – už geriausią choreografiją, o LNOBT baleto trupės solistė Julija Stankevičiūtė pripažinta geriausia šokėja. Choreografas M. Rimeikis ir balerina J. Stankevičiūtė apdovanoti ir už darbą šokio spektaklyje „Eglė žalčių karalienė“, rodomą Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro repertuare.

Kompozitorė M. Paškevičiūtė ir balerina J. Stankevičiūtė „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotos pirmą kartą. Atsiimdamos apdovanojimus, jos abi dėkojo už vertingas pamokas choreografui M. Rimeikiui.  Jam pačiam LNOBT scenoje įteiktas apdovanojimas tapo jau trečiuoju asmeninėje kolekcijoje: 2016 m. „Auksinį scenos kryžių“ M. Rimeikis gavo už baletą „Visur kur mes nebuvom“, o 2018 m. – už baletą „Procesas“.  

Teatro pasaulio legenda Robertas Wilsonas, 2019 m. LNOBT ne tik režisavęs Giacomo Puccini operą „Turandot“, bet ir sukūręs šio pastatymo scenografiją bei šviesų dizainą, Lietuvoje pelnė „Auksinį scenos kryžių“ būtent už geriausią spektaklio scenografiją. R. Wilsono apdovanojimą priėmęs LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas akcentavo didžiulius šio amerikiečių kūrėjo nuopelnus operos žanro raidai.

Kartu su dramos aktore Nele Savičenko apdovanojimų ceremonijos vedėju tapęs Rafailas Karpis atsiėmė geriausio solisto „Auksinį scenos kryžių“ už Pango vaidmenį G. Puccini operoje „Turandot“, taip pat už Pasakotojo, Gubernatoriaus, I Pono, Vanderdenduro vaidmenis Leonardo Bernsteino operetėje „Kandidas“.

Atsiimdamas savo pirmąjį apdovanojimą gerai pažįstamoje scenoje, LNOBT solistas R. Karpis linkėjo kitiems artistams nekartoti jo klaidos: niekada neprisiimti ceremonijos vedėjo vaidmens, kai pats būni nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“.

Tradicine Padėkos premija už viso gyvenimo pasiekimus buvo apdovanota ilgametė LNOBT solistė Irena Milkevičiūtė. Jai apdovanojimą įteikė kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Įspūdingą apdovanojimų šventę, kurią tiesiogiai galėjo stebėti „LRT Plius“ televizijos kanalo žiūrovai, teatralams ir teatro mylėtojams sukūrė režisierius, LNOBT režisūros tarnybos vadovas Gediminas Šeduikis, muzikos vadovas, LNOBT vyriausiasis dirigentas Ričardas Šumila, choreografas, LNOBT baleto meno vadovas M. Rimeikis, scenarijaus autorius Mindaugas Nastaravičius, šviesų dailininkas Andrius Stasiulis, vaizdo projekcijų autorius Rimas Sakalauskas ir stilistė Milda Glebutė.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading