success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

LNOBT spektakliai bus valdomi iš naujos kartos režisūros pulto

Spektakliai šiuolaikiniame operos ir baleto teatre tampa vis sudėtingesni. Greta didelio būrio atlikėjų – solistų, choro, kordebaleto, orkestro – pastatymai kelia ir vis didesnius techninius iššūkius: sudėtingos dekoracijų ir apšvietimo kaitos schemos, reikalaujančios vis daugiau tikslumo ir sinchroniškumo. Tad sudėtingesnis tampa ir visų komponentų koordinavimas spektaklio metu.

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras naują sezoną pradės techniškai atsinaujinęs: jau pirmasis sezono spektaklis rugsėjo 16 d., Giuseppe’s Verdi opera „Don Karlas“, bus rodomas naudojant naujos kartos režisūros pultą. Kompaktiškas ir mobilus pultas, kuriame įdiegtos naujosios technologijos, pakeis dar nuo 1974 metų naudotą senąjį įrenginį.

Nuo stacionaraus anksčiau naudoto pulto dabartinis skirsis pirmiausia tuo, jog jį galima bus statyti įvairiose scenos vietose. Naujasis įrenginys susietas su šešiomis kameromis, pulto ekrane rodančiomis nevieluojantį (kas itin svarbu spektaklio metu) vaizdą. Trys kameros skirtos scenos rodymui iš žiūrovinės dalies – dvi sumontuotos salės šonuose ir viena centre, viena kamera rodys dirigentą, viena infraraudonųjų spindulių kamera (rodanti vaizdus ir tamsoje) sumontuota scenoje ir viena nešiojama kamera.

Pultelyje esančiais mygtukais galima valdyti tris iš šešių kamerų. Be to, šiomis kameromis galima daryti aukštos kokybės įrašus, o vėliau juos sumontavus teatras galės papildyti savo archyvą kokybiškais spektaklių įrašais, įamžinti atlikėjų pasirodymus.

Pulte įmontuoti du laikrodžiai, kuriuos galima įvairiai programuoti, pavyzdžiui, vienas gali rodyti Lietuvos laiką, kitas – spektaklio trukmę.

Mygtukų paspaudimais valdomi gongai, pulto pagalba galima susikalbėti su įvairiose teatro zonose esančiais artistais ar kitu teatro persolanu, atlikėjus kviesti į sceną. Taip pat – duoti nurodymus keisti dekoracijas, apšvietimą ir t. t. Pulto atmintyje bus suprogramuota kiekvieno spektaklio techninė „partitūra“.

Per dvi savaites, likusias iki sezono pradžios, prie pulto dirbantys režisieriaus padėjėjai, vedantys operos ir baleto spektaklius, mokysis dirbti su nauju įrenginiu. Tikimasi, kad naujovė gerokai palengvins vis sudėtingesniais tampančius techninius spektaklių rodymo uždavinius.

2016 09 01

Naujienlaiškio prenumerata

Loading